7 دلیل استفاده نكردن از طراحی سایت استاتیک

۷ دلیل استفاده نکردن از طراحی سایت استاتیک

با پررنگ شدن و رشد کسب کار در اینترنت همه ما به فکر یک وب سایت حرفه ای و قدرتمند هستیم تا بتوانیم از رقبای خود جلو بزنیم و بتوانیم جایگاه خوبی در بین وب سایت ها و متورهای جستجو داشته باشیم در این مقاله به بررسی  هفت دلیل استفاده نکردن از سایت های استاتیک می پردازیم.

چرا نباید از طراحی سایت استایتک استفاده کرد

۱- منابع کم

شما بدون استفاده از یک برنامه طراحی سایت استاتیک، بدون تخصص خاصی پیشرفت نخواهید کرد. طراحی سخت تر از استفاده از سیستم مدیریت محتوا است، منابع مرجع کمتر وجود دارد، و شما مجبورید برای پیدا کردن پلاگین ها و قالب های از پیش ساخته شده کلی جستجو کنید.

نصب وردپرس. برای یک کاربر غیر فنی ممکن است نیاز به کمک نصب داشته باشد، اما یکبار انجام می شود، آنها می توانند یک سایت را ویرایش کرده و یکی از هزاران تم و پلاگین موجود را نصب کنند. آنها ممکن است بهترین طراحی سایت سفارشی را نداشته باشند، اما حداقل می توانند با آن کار کنند.

۲- انتخاب محدود

بسیاری از برنامه های طراحی وب سایت استاتیک وجود دارد، اما چون این برنامه ها طرفدار کمی دارند و جای خود را به برنامه های داینامیک داده اند. CMS های بسیاری وجود دارد، اما یک انتخاب واضح وجود دارد:  وردپرس (WordPress) یک از قویترین و پرطرفدارترین سیستم مدیریت محتوا می باشد و تنوع افزونه ها و قالب های زیادی در اینترنت دارد و سئو

(SEO) و استاندارد های موتورهای جستجو را دارا می باشد.

۳- زمان راه اندازی اولیه

ایجاد اولین وب سایت استاتیک شما زمان می برد. شما باید فرایند ساخت را یاد بگیرید و بیشتر کد قالب باید توسعه یابد. اسکریپت های نصب ممکن است ضروری باشد. در حالیکه توسعه یک تم CMS سفارشی نیز می تواند پیچیده باشد، اما قالب های پیش ساخته شده در دسترس هستند و برای پیدا کردن آنها آسان تر است. پس از نصب اولیه، نصب پرونده به ندرت مورد نیاز است.

۴- بدون رابط کاربری

مشتریان ممکن است هنگام مواجه شدن با رابط CMS احتیاط کنند. درخواست از آنها برای ایجاد و ویرایش مجموعه ای از فایل های Markdown ممکن است بسیار ناامید کننده باشد. شما می توانید این روند را ساده تر کنید. مثلا: اجازه دهید آنها از CMS موجود خود استفاده کنند.

۵- سازگاری وب سایت

وب سایت های استاتیک انعطاف پذیر هستند: هر چیزی که درون فایل های می تواند به عنوان محتوای صفحه ارائه شود. کاربران ممکن است قادر به استفاده از اسکریپت ها، ویدجت ها یا موارد دیگر نباشند. یک سیستم مدیریت محتوا کاربر را محدود می کند، زیرا محتوای به طور معمول به پایگاه داده با زمینه های خاص محدود می شود. پانل های کنترل از کاربر درخواست می کنند تا مشخص شود که آنها باید یک عنوان، محتوای گزیده ای و غیره وارد شوند. حتی اگر کاربر چیزی را در یک زمینه غیر منتظره وارد کند، در وب سایت ظاهر نمی شود، مگر اینکه در قالب پیاده سازی شود. این به این معنی است که در سیستم مدیریت محتوا دینامیک  کنترل کاربران بهتر و دقیق تر است.

۶- مدیریت سایت های بزرگ

یک وب سایت با هزاران صفحه، نشریات منظم، اخبار جدید در زمان واقعی و ده ها نفر از نویسندگان را در چند مکان در نظر بگیرید. یک سایت خبری  یک نمونه عالی است.

امکان مدیریت محتوای با استفاده از یک برنامه سایت استاتیک سخت است به دلیل اینکه :

 ویرایش و انتشار محتوا بیشتر ناخوشایند است. ویراستاران ممکن است به جای یک رابط کاربری وب یا برنامه ساده دسترسی به پوشه های به اشتراک گذاشته شده دسترسی داشته باشند.

 به روز رسانی در زمان واقعی به تأخیر خواهد افتاد زیرا سایت باید بازسازی، تست شده و مستقر شود

زمان ساخت می تواند به سرعت در حال افزایش باشد و استقرار می تواند شدید باشد.

برنامه سایت استاتیک شاید برای سایت هایی که دارای بیش از چند صد صفحات با چند پست جدید در هر هفته هستند،  مناسب نباشند. فرایندهای ساخت و پیاده سازی به صورت خودکار مورد نیاز خواهد بود و شما ممکن است به نقطه ای برسید که CMS یک گزینه عملی تر می شود.

۷- سایت هایی با قابلیت عملکرد سرور

یک سایت استاتیک واقعی نمی تواند امکانات تعاملی مانند ورود به سیستم کاربر، پر کردن فرم، جستجو و یا انجمن های گفتگو ارائه دهد. برخی از گزینه های سمت سرویس گیرنده مانند جستجو  وجود دارد، اما انتخاب های شما محدودتر خواهد بود.

راه حل هایی مانند استفاده از یک گام ساخت که تولید یک سایت استاتیک حاوی بلوک های مورد نیاز <؟ php …؟> وجود دارد. این باید قبل از ارائه HTML در جایی که امکان دارد، برای مثال ناوبری، شامل، بخشی و غیره برای اطمینان از اینکه صفحات کارآمدتر هستند و نیاز به تلاش کمتری از پردازنده پی اچ پی دارند. متاسفانه، شما پیچیدگی ساخت را افزایش می دهید، و ممکن است برای برخی از چارچوب ها مفید باشد.

آیا یک سایت استاتیک برای شما مناسب است؟

قبل از تصمیم گیری، بررسی کنید:

الزامات پروژه شما، اندازه، پیچیدگی و غیره

پایگاه کاربر شما

مهارت های توسعه ی تیم شما

عوامل میزبانی و / یا استقرار

در مجموع اگر شما می خواهید یک وب سایت کاربر پسند و با امکانات نامحدود که قابلیت بالا و سئو حرفه ای داشته باشد و بتوانید در آن بازاریابی اینترنتی خود را شروع کرده و کاربران و مشتریان زیادی را جلب نمایید حتما از سیستم های مدیریت محتوای دینامیک مانند وردپرس استفاده کنید.