5 راه ساده برای افزایش تعامل کاربر در وب سایت شما

۵ راه ساده برای افزایش تعامل کاربر در وب سایت شما

امروزه با توجه به تعداد فراوان اپلیکیشن های اجتماعی برای انتخاب، حتی بزرگترین ناشران در تلاش و رقابت برای جلب توجه مخاطبان هستند. بعد از طراحی سایت  وب سایت شما ممکن است مجموعه ای از محتوای با ارزش و یک استراتژی مقاله ای منحصر به فرد باشد، اما شانس این است که مخاطبان شما در مورد محتوا در جای دیگر صحبت کنند – احتمالا در فیس بوک و تعامل کاربر در سایت مورد نظر.

 اگرچه رسانه های اجتماعی یک استراتژی توزیع مهم است، اما کلیک برای خارج شدن از آن نشان دهنده یک فرصت از دست رفته برای شما برای داشتن مکالمه و کسب درآمد از ترافیک می باشد. شما می توانید اقداماتی را برای جذب مخاطبان خود در سایت و حفظ و بازگشت دوباره آنها، انجام دهید که در زیر به ۵ مورد از آن ها اشاره شده است:

مرتب محتوای جدید ایجاد کنید

 تازه نگه داشتن وب سایت خود با محتوای عالی و مناسب که مخاطبان شما خواهان آن هستند، یکی از کلید های بهبود تعامل کاربران است. سعی کنید  به تناوب پست های خود را افزایش دهید تا محتوای جدید، به ویژه محتوای طولانی، در تمام ساعات روز نمایش داده شود.

ایجاد این تغییرات نه تنها میزان جست وجو و زمان در سایت بودن را بهبود می بخشد، بلکه باعث افزایش نگهداری می شود، زیرا خوانندگان در هر بار بازدید، وب سایت شما را به عنوان یک سایت زمان بندی شده با مطالب جدیدتر مشاهده می کنند.

نمایش ویدیوی بیشتر

 ویدئو همچنان یکی از محبوب ترین و موفق ترین روش های بازاریابی محتوا است، زیرا سریعا توجه را به خود جلب می کند و با بیننده در سطح احساسی بالاتری نسبت به متن مرتبط می شود. بیشتر ناشران موافق هستند، و کاربرد ویدیو در میان کاربران به طور کلی در سال های اخیر به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

در واقع، بر اساس “گزارش روند اینترنت” توسط مری میکر، ویدیوی آنلاین ۷۴ درصد از کل ترافیک آنلاین را در سال ۲۰۱۷ تشکیل خواهد داد. از همه مهمتر، نوآوری های تکنولوژیکی باعث شده است که فیلم ها برای تولید بسیار مقرون به صرفه باشند.

خوانندگان را تشویق به مشارکت کنید

محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC) می تواند بازدید کنندگان گاه به گاه سایت شما را به مشتریانی وفادار به نام تجاری تبدیل کند و در نهایت سایت شما را از یک URL که گاهی اوقات بازدید می شده به یک مقصد قابل اطمینان تبدیل کند. ویراستاران می توانند به طور مستقیم با مخاطب ارتباط برقرار کنند.

 در نظر بگیرید که در پایان پست های خود فروم های «چیزی از من بپرسید» (AMA) یا سوالات، داشته باشید تا خواننده را به بازخورد تشویق کنید، و سپس یک فضای امن برای کاربران برای مشارکت فراهم کنید. Spot.IM با صدها ناشر و با ساختارهای مختلف کار می کند تا کامنت های “مدرسه قدیمی” را به یک جامعه زنده تبدیل کند که در سراسر سایت شکوفا شده و شامل اعتدالی خود به خود شود، و بنابراین تیم های تحریریه با نگرانی های امنیتی دست و پنجه نرم نمی کنند. ویژگی های خاص برای ویراستاران برای بهبود تعامل با کاربر عبارتند از: “پرسش های جامعه” و “وبلاگ نویسی زنده”.

 کاربران را به محتوای موجود هدایت کنید

 استفاده از محتوای همیشه مفید یک راه موثر برای تکرار ترافیک در اطراف سایت شما است. قرار دادن بر روی پلت فرم رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک و توییتر می تواند به ترافیک کمک کند، با این حال، این تاکتیک قطعا مکالمه ای را در مورد مطالب شما درون والد گاردن (محیطی در این رسانه ها) نگه می دارد.

 شما همچنین می توانید ترافیک را از طریق کمپین های پرداخت پولی یا پلت فرم های توزیع محتوا مانند Taboola و Outbrain خریداری کنید، اما یک رویکرد ارزان تر، شامل ایجاد تغییرات در وب سایت شما می شود.

با قرار دادن قطعات محتوایی در صفحه اصلی خود که بازدید بالایی دارند توجه بیشتری را جلب نمایید. در نظر داشته باشید که محتوا را با سرصفحه های جدید از نو بسته بندی کنید تا ببینید چه عناوینی بیشتر با مخاطبان شما طنین انداز می شود و در نهایت باعث افزایش بازدید می شود.

 Spot.IM به ناشران چندین راه حل برای جریان مجدد در سایت را ارائه می دهد که از جمله ویژگی های «محبوب در جامعه» و “خبرنامه اجتماعی” می باشد که هر دو به کاربران اجازه می دهد تا به راحتی و همزمان ببینید که برای کدام مقاله در سایت کامنت گذاشته می شود.

اندازه گیری و تکرار نمایید

 هنگامی که تغییراتی را شروع کرده اید، وقت آن است که عملکرد را ارزیابی کنید. با استفاده از یک ابزار تجزیه و تحلیل قدرتمند وب مانند Google Analytics، می توانید درک بهتری از اینکه آیا تغییرات شما تاثیری در رفتار مخاطبان خود در سایت شما داشته است یا خیر، داشته باشید.