مزایای داشتن اسلایدر در وب‌ سایت‌ ها

مزایای داشتن اسلایدر در وب‌ سایت‌ ها

اسلایدر یک راه عالی برای انجام همه‌ چیز است، از فراهم کردن یک کال تو اکشن (call to action) در بالای صفحه تا نگه داشتن یک کاربر برای چند ثانیه بیشتر روی سایتتان تا سئو (بهینه‌سازی موتور جستجو) را ارتقا دهید. اجازه دهید یک بررسی دقیق‌تر در مورد این امکان به روز وب ‌سایت و طراحی سایت انجام دهیم تا بتوانید تشخیص دهید که آیا این امکان برای سایت شما مناسب است یا خیر.

اسلایدر چیست؟

اساسا،نمایش اسلاید عکس هایی است که بر روی وب سایت ظاهر می شوند. بیشتر اسلایدر ها تمام صفحه از یک سمت تا سمت دیگر را دربرمیگیرند. دو یا تعداد بیشتری تصاویر اسکرول شده و معمولا متن و یک دکمه که به کاربران امکان اقدام فوری را مید هد، به نمایش می گذارد. پس چگونه یک اسلایدر برای سایت شما سودمند است؟

مزایای اسلایدر

چندین دلیل برای اینکه ما این تکنیک طراحی را دوست داریم، اینجا آورده شده است:

تصویری بودن

 کاربران به تصاویر خیره‌کننده علاقه دارند، و اسلایدر به شما شانس این را می‌دهد که این امکان را بدون نیاز به پیمایش کاربر در یک گالری، فراهم آورید.

جلب توجه

 وقتی کاربر یک اسلایدر را ببیند، معمولا توقف می‌کند تا تمام اسلایدها را ببیند. این به مدت زمانی که کاربر در سایت می‌ماند، اضافه می‌کند.

بهینه‌سازی موتور جستجو (SEO)

وقتی یک کاربر مدت بیشتری روی سایت شما می‌ماند، این به موتورهای جستجو نشان می‌دهد که سایت جذاب است. بنابراین، یک اسلایدر ممکن است به ارتقای سئو شما کمک کند.

کال تو اکشن (CTA)

یک اسلایدر برای شما فرصت ایجاد چندین CTA در بالای صفحه را فراهم می‌کند (یعنی کاربر مجبور نیست به پایین صفحه اسکرول کند تا آن را ببیند).

حال شما می‌توانید بفهمید چه چیزی یک اسلایدر را این ‌قدر قدرتمند می‌سازد. آیا ۳ یا ۴ جنبه‌ی اصلی از کسب و کارتان هست که می‌خواهید فورا برای هر بازدیدکننده‌ای پر رنگ کنید؟ حالا شما می‌توانید این کار را بکنید بدون اینکه لازم باشد کاربر را متقاعد کنید که روی چیزی کلیک و یا حتی پیمایش کند. شما حرف خود را درست در صفحه‌ی اصلی(خانه) و در بالای آن می‌زنید. اضافه کردن دکمه‌ها به مشتری این فرصت را می‌دهد تا با کلیک کردن به صفحه‌ی ارتباط با شما، یک فرم ثبت، یا هر چیز دیگری که شما نیاز دارید، دسترسی پیدا کند. سایت‌های تجارت الکترونیکی حتی می‌توانند از این امکان برای نمایش محصولات مختلف برجسته، حراج‌ها، یا پیشنهادات جاری به عنوان بخشی از ویترین فروشگاه و در نتیجه جذب مشتری استفاده کنند. این معمولا یک امکان عالی برای هر نوع کسب و کاری است.

 بی‌مانند باشید

این ممکن است یک امکان به روز و پر کاربرد باشد، اما به این معنا نیست که سایت شما مشابه سایت‌های دیگر می‌شود. شما می‌توانید تصاویر، متن، دکمه‌ها، و حتی اینکه تصاویر چطور تغییر کنند، محو شوند، و یا به شکل دیگری عوض شوند، را شخصی‌سازی کنید. این فرصتی است برای اینکه خلاقیت خود را نشان دهید و با آخرین امکانات و رویکردها در طراحی سایت به روز باقی بمانید.