۱۰ مرحله برای ایجاد یک تجربه دیجیتال جذاب

۱۰ مرحله برای ایجاد یک تجربه دیجیتال جذاب

به منظور موثر بودن، وب سایت ها باید در طراحی سایت چند منظوره باشند. آنها باید مانند یک خانه ساخته شوند: محافظت در برابر عناصر، ایجاد فضای راحت زندگی با ذخیره سازی کامل، پاسخگویی به نیازهای اساسی، و غیره. وب سایت شما باید طراحی شده تا کاربر را بهبود ببخشد، تعامل بیشتری برقرار کند و به شما در حفظ مشتریان کمک کند.

این علم و روانشناسی در کنار هنر است. تیم شما باید بر روی چندین عنصر مختلف تمرکز کند تا یک تجربه تعاملی ایجاد کنند که مستقیم مخاطبان هدف را جذب می کند. در اینجا ۱۰ مرحله برای پیگیری در حال تکمیل تجربه آنلاین کاربر وجود دارد.

 

۱- تمرکز بر نوع کاربر، نه شخص خریدار

خریداران خریدار در درجه اول برای طراحی سایت و طراحی پیام های بازاریابی و آگهی کپی طراحی شده اند. برای ایجاد تجربه ایده آل کاربر، لازم نیست بدانید که «مشتری لیزا» به طور خاص دوست دارد یا چه نقاط دردش چیست. با این حال، شما نیاز به دانستن انواع کاربر که هدف قرار می دهید و نحوه مرور و خرید آنها، دستگاه هایی که استفاده می کنند و نحوه پیدا کردن و استفاده از محصولات خود را می دانید. تجربه خود را در مورد آن دسته از نوع کاربر ایجاد کنید تا افراد خریداری شوند.

 

۲- ایجاد تجارب ساده

مشتریان باید فورا احساس کنند. رابط کاربری خود را تمیز و ساده نگه دارید و فضای سفید را در بر بگیرد. اینها آنها را دعوت می کند تا سایت خود را به طور خودجوش بررسی کنند تا آنها را مجبور کنند که در میان طرح های کلیدی با گزینه های زیادی که برای توجهشان به دنبال آن هستند، پیدا کنند.

 

۳- طراحی مانند فیشر قیمت

هنگامی که شما تجربه کاربر را تصفیه می کنید، برای چیزی که احساس می کنید با اسباب بازی های فیشر قیمت بیش از حد ارتباط برقرار می کنید، هدف قرار دهید. این به معنی ایجاد عناصر بزرگ با طرح های ساده، کپی روشن است که حتی یک کودک می تواند درک و عملی، جهت مختصر (و تماس به عمل).

این نوع تجربه به طور کامل بر روی هر دستگاه کار می کند، به خصوص در تلفن همراه که عناصر بزرگتر برای ناوبری ساده تر است.

 

۴- طراحی برای املاک و مستغلات محدود

هر بار که تجربه کاربری خود را ایجاد می کنید، باید خودتان را بپرسید که این چطور می خواهید آن را در تلفن همراه فعال کنید. چگونه آن را بر روی یک گوشی هوشمند در مقابل یک تبلت نگاه کنیم؟ اگر شما بر روی دسکتاپ طراحی می کنید، باید دقت کنید که چگونه در یک محیط تلفن همراه ممکن است ترجمه شود.

شما می توانید تجربه طراحی بهتر برای کاربران تلفن همراه را تضمین کنید، اطمینان از سازگاری و تجارب جذاب تر.

 

۵- احساسات خود را باور نکنید

هرگز تصور نکنید که تجربه کاربری شما به کمال رسیده است به این دلیل که شما شخصا فکر می کنید که به نظر می رسد عالی است و زمانی که شما آن را از طریق سرعت خود در یک محیط تست قرار دادید. چگونه شما و یا تیم خود را مشاهده تجربه ممکن است به شدت متفاوت از مشتری که برای اولین بار آن را می بیند.

همیشه تجربه را با بیگانه ها تست کنید. تعدادی از خدمات وجود دارد که تجربه کاربری شما را با مصرف کنندگان واقعی آزمایش می کند. نظرات، پاسخ ها و فعالیت های آنها در طول تعامل با سایت و / یا برنامه شما ثبت می شود تا بتوانید بازخورد را بررسی کنید و تغییرات لازم را انجام دهید.

 

۶- مطالب خود را مخلوط کنید

مردم در راه های مختلفی مشغول به کار هستند، و برخی به نوع خاصی از مطالب بیشتر نسبت به دیگران پاسخ می دهند. از طریق تست، شما می توانید تعادل مناسب بین ویدیو و انیمیشن های جذاب، تصاویر و محتوای نوشته شده در صفحات و وبلاگ های محصول خود پیدا کنید.

برای ترسیم، تطبیق و تست مطالب خود با مخاطبان، برای اینکه چگونه تغییرات در محتوای شما تغییر سطوح تعامل را ادامه دهید، ادامه دهید. شما ممکن است کشف کنید که تصاویر استاتیک کمتر موثر هستند، اما انیمیشن و ویدئو زنده با مخاطبان مورد نظر خود را برنده شوید.

 

۷- کپی را بخوانید

شما برای ایجاد یک تجربه کاربری جذاب که به هیچ وجه از کپی استفاده نکرده اید، سخت است. این که آیا از محتوای حداقل کپی یا محتوای طولانی استفاده می کنید، باید مطمئن شوید که قانع کننده است و کاربر را درگیر درگیر شدن می کند.

هر کلمه باید هدف را با حرکت دادن چشم انداز از طریق تجربه به سوی تبدیل تبدیل کند.

 

۸- ادغام اجتماعی

مخاطبان خود را برای تبلیغ محصولات، ارائه مطالب (مانند نظرات و افکار) و برقراری ارتباط با مشتریان دیگر در قیف خود، آسان کنید. آمازون این را از طریق بخش Q & A و همچنین بخش نظرات می کند. اثبات اجتماعی راه طولانی در جهت بهبود تعامل و تبدیل با مشتریان بالقوه است.

 

۹- تجربه را شخصی کنید

مشتریان احساس ارزشمندی می کنند، مستقیما از آنها برای بازخورد خواسته می شوند در حالی که در سایت شما هستند. به جای اینکه مشتریان را با انتخاب در نظر بگیرید، در حالی که سعی در ترک آن دارند، در نظر بگیرید که یک نظرسنجی در مورد هدف خروج داشته باشید که از آنها می خواهد به چند سوال کوتاه درباره تجربه پاسخ دهید. از این بینش مشتری برای بهبود سئو و UX از سایت خود استفاده کنید.

 

۱۰- سفارشی سازی پیشنهاد

سفارشی سازی در هر شکل، بخش بزرگی از شخصی سازی تجربه کاربر است تا جذابیت بیشتری برای هر مشتری داشته باشد. این می تواند شامل اجازه دادن به کاربر برای سفارشی کردن تجربه بصری سایت (مانند گزینه های طرح و عناصر داشبورد در یک انجمن آنلاین) برای سفارشی کردن محصولاتی که آنها خریداری می کنند. این اجازه می دهد تا کاربر بخشی از تجربه خود را با نام تجاری خود، که آنها را تشویق به بازگشت به “فضای خود” در آینده است.