چه چیزهایی را باید قبل از راه اندازی وب سایت ام بدانم

چه چیزهایی را باید قبل از راه اندازی وب سایت ام بدانم

راه اندازی وب سایت جدید تان یا طراحی سایت مجدد آن لحظه هیجان انگیزی است که انتظارات زیادی را ایجاد می کند. این رویای شماست که به حقیقت می پیوندد و  بی صبرانه منتظر شروع آن و دیدن عکس العمل مشتریان، دوستان و خانواده تان هستید.

به دام نیفتید

باید خیلی دقت کنید که گرفتار مشکلی که بیشتر مردم  گرفتار آن می شوند نشوید. این که کار را به تاخیر می اندازیم یک مشکل است. ما این را رویکرد کمال گرا می نامیم. این رویکرد هر پیکسل کوچک سایت را ریز مدیریت می کند. مشکل این امر این است که به جای تمرکز بر شروع و دریافت تمام بازخوردها با تلاش برای دنبال کردن هر اشکال کوچکی که می توانید پیدا کنید خیلی سرخورده می شوید.

بسیاری از افراد مایلند به این مشکل گرفتار شوند و علی رغم اینکه تغییر و اصلاح مورد نیاز مشتری مسئله مهمی برای ایجاد کنندگان یا طراحان سایت نیست اما در طولانی مدت می تواند بر نگاه شما به سایت تان و اینکه در آینده چطور با آن برخورد می کنید اثر بگذارد.

پس خیلی نگران نباشید. بهتر است سایت را راه اندازی کنید و برنامه ریزی کنید که بازخوردهایی از دوستان و خانواده تان بگیرید به جای اینکه صبر کنید تا همه چیز عالی باشد، فقط  کافی است بازخوردهایی را از آخرین تغییراتی که انجام دادید دریافت کنید.

رسانه های اجتماعی

رسانه های اجتماعی یک بخش مهم هر وب سایت هستند و به یکی از بهترین منابع ترافیک و تجارت آنلاین تبدیل شده اند.

مطمئن شوید که تمام صفحات رسانه اجتماعی شما ایجاد شده و تمام لینکها را برای آنها دارید. بیش از حد بر کمیت و کیفیت تمرکز نکنید؛ فقط صفحات رسانه اجتماعی را باز کنید که می توانید اداره کنید با گذشت زمان می توانید بسته به نیازتان صفحات بیشتری را اضافه کنید.

تست کردن

ویژه گی های وب سایت تان را تست کنید و مطمئن شوید تماما آنطور که انتظار دارید پیش می رود.

علی رغم اینکه ایجاد کنندگان و طراحان ابزار زیادی برای تست کردن دارند همیشه چیزی هست که به اصلاح نیاز داشته باشد. آخرین چیزی که می خواهید این است که بعد از شروع به کار وب سایت تان مشکلات را پیدا کنید. هر گز نمی توان یک محصول جدید را به اندازه کافی تست کرد و علی رغم اینکه این مورد به طور نرمال توسط ایجاد کنندگان و طراحان وب سایت بررسی می شود اما ضرری ندارد که خودتان چک کنید چیزی برایتان مفید یا خوشایند است یا خیر.

محتوا

مطمئن شوید که محتوای کافی برای افزودن به سایت تان در هفته های آینده دارید. با افزودن مقالات ، محصولات، نقدها، و مقالات کمکی وبلاگ سایت خود را به روز نگه می دارید و گوگل و سایر موتورهای جستجو هیچ چیز را بیشتر از یک سایت به روز، مناسب که خوب نوشته شده دوست ندارند.

محتوای شما باید برای مشتریان مفید باشد و باید در مورد کاری که انجام می دهید و آنچه می فروشید صحبت کنید. بعلاوه با کمک  رسانه اجتماعی  در مورد این موضوعات بازدیدکنندگان از سایت شما افزایش می یابد چون گوگل و سایر موتورهای جستجو به شما به عنوان یک یک متخصص در این موضوعات نگاه می کنند.

آرام باشید و لذت ببرید

هرکسی وقتی تجارتش را به طور آنلاین راه اندازی می کند هیجان زده می شود. خیلی طبیعی است که انتظارات زیادی داشته باشید. مگر اینکه یک کمپین بازاریابی بزرگ را راه اندازی کرده اید که منجر به راه اندازی آنلاین شما شده، همچنین باید بدانید که قبل از اینکه با ترافیک عمده ای بر روی وب سایت تان مواجه شوید و یا اینکه اتفاق دیگری بیفتد مدتی طول می کشد.

فقط یادتان باشد که این اتفاق می افتد و مطمئن باشید که برای آن آماده هستید.

برنامه ریزی داشته باشید

یک تحقیق بازاری کامل اطلاعات زیادی در مورد رقابتتان و ایده های عالی در مورد استراتژی تان به شما می دهد.

حتما ایده ها را یادداشت و برای اجرا در اولین فرصت آماده نمایید. این می تواند بزرگترین برتری شما در رقابت تان و بلیت برنده شما باشد.

نتیجه گیری

آماده باشید و تا می توانید تست کنید. بعد از آن فقط بر روی سایت کار کنید، با صنعت پیش بروید و به بهترین شکل از مشتریان حمایت کنید.

به محض اینکه رقیب شما سایت شما و چیزهای جدیدی را که به بازار عرضه می کنید می بیند سعی می کند سریعا به شما برسد؛ برای همین به روز بودن و اول بودن در این مسابقه در تجارتتان ضروری است.