برندسازی (branding) چیست

برندسازی (branding) چیست؟

جهت فهم برندسازی، ابتدا باید فهمید که برندها چه هستند. یک برند، یک ایده یا تصویر یک محصول یا خدمت خاص است که مشتریان با تشخیص نام، لوگو، شعار، و یا طراحی شرکتی که مالک ایده یا تصویر است، با آن ارتباط برقرار می‌کنند. برندسازی وقتی انجام می‌شود که ایده یا تصویر در بازار عرضه شده باشد، بدین ترتیب افراد مختلف آن را می‌شناسند، و وقتی شرکت‌های دیگری همان محصول یا خدمت را ارائه می‌کنند، آن را به یک سرویس یا محصول خاص نسب می‌دهند.

تبلیغات حرفه‌ای یک برند نه تنها باعث شناسانده شدن آن برند می‌شود، بلکه برای برند اعتبار فراهم می‌کند، همچنین یک مجموعه استاندارد برقرار می‌کند که شرکت باید تلاش کند آنها را حفظ کند.

 برندسازی بخش مهمی از تجارت اینترنتی است، زیرا برندسازی به شرکت‌ها امکان می‌دهد تا اعتباری برای خودشان دست و پا کنند و همچنین علاوه بر محصول یا خدمت اولیه از نام برند نیز درآمدسازی کنند.

شرکت‌هایی که هنگام برندسازی از صفحات وب و بهینه‌سازی موتور جستجو استفاده می‌کنند، جهت موفق شدن در ایجاد یک برند معتبر باید روی جزئیاتی کار کنند.

هماهنگ‌سازی نام‌ دامنه و نام برند بخش مهمی از جذب مشتریان و بازدیدکنندگان جدید و حفظ بازدیدکنندگان و مشتریان فعالی است، همچنین برای برندسازی برای یک شرکت جدید هم مهم است.

 هماهنگی بین نام دامنه و نام برند به تثبیت ایده یا تصویر یک خدمت یا محصول خاص کمک می‌کند؛ این کار به مشتریان امکان می‌دهد تا به سادگی یک برند جدید را پیدا یا کشف کنند.

برندسازی روشی است جهت ایجاد یک دارایی مهم یعنی اعتبار مناسب برای شرکت. هر زمان که یک شرکت اعتباری ندارد یا اعتبار ضعیفی دارد، برندسازی کمک می‌کند.

برندسازی می‌تواند یک سطح انتظار برای محصولات یا خدمات یک شرکت ایجاد کند و شرکت را تشویق کند تا آن سطح انتظار را حفظ کند یا از آن پیشی‌ بگیرد و محصولات و خدمات بهتری فراهم کند.