توسعه وب

توسعه وب سایت

توسعه وب ( Web development ) به دو بخش: توسعه وب سمت کاربر و توسعه وب سمت سرور تقسیم می شود.برخی از مهارت های این دو با هم برابری می کند، اما در حرفه طراحی سایت اهداف بسیار متفاوتی دارند.

توسعه وب ( Web development )

یک توسعه دهنده وب سمت کاربر (back-end development)، طراحی بصری یک طراحی سایت را انجام می دهد (یا خود آن را طراحی کرده یا توسط طراح بصری به آنها داده می شود) و آن را بوسیله کدها می سازد. یک توسعه دهنده وب سمت کاربر ، از HTML برای ساختار سایت، و از CSS برای تعیین سبک و طرح بصری، و شاید حتی تا حدی از جاوا اسکریپت استفاده خواهد کرد. برای برخی از سایت های کوچک، توسعه وب سمت کاربر ممکن است تنها نوع توسعه ای باشد که برای آن پروژه مورد نیاز است. برای پروژه های پیچیده تر، توسعه ” سمت سرور ” به بازی خواهد آمد.

توسعه وب سمت سرور (front-end development) با برنامه های پیشرفته تر و تعامل در صفحات وب همراه است. یک توسعه دهنده وب سمت سرور بر روی اینکه چگونه یک سایت کار می کند و چگونگی انجام کارها توسط مشتریان با استفاده از قابلیت های مطمئن، تمرکز می کند. این می تواند شامل کار با کد هایی باشد که واسط پایگاه داده و یا ایجاد کننده ویژگی هایی مانند کارت خرید الکترونیکی است که به پردازنده های پرداخت آنلاین و بیشتر متصل است.

توسعه دهندگان وب و سئو خوب ممکن است که بدانند چگونه CGI و اسکریپت هایی مانند PHP را برنامه ریزی کنند. آنها همچنین نحوه کارکرد فرم های وب و چگونگی استفاده از بسته های نرم افزاری مختلف و API ها (رابط کاربری برنامه نویسی) برای اتصال انواع مختلف نرم افزار به یکدیگر برای ایجاد راه حل هایی که نیازهای خاص مشتری را برای حضور آنلاین آنها برآورده می کنند، درک خواهند کرد.

توسعه دهندگان وب سمت سرور همچنین ممکن است نیاز به ایجاد قابلیت های جدید از ابتدا را داشته باشند، اگر هیچ ابزار یا بسته نرم افزاری موجودی وجود نداشته باشد که بتوان آنها را برای پاسخگویی به نیازهای مشتریان در طراحی وب سایت خود به کار برد.