طراحی سایت دانلود

طراحی سایت دانلود

طراحی سایت دانلود شامل فایل ها با همه ای فرمت ها می باشد امروزه در فضای اینترنت یکی از نیازهای اصلی کاربران که بدنبال آن هستند دریافت فایل ها با فرمت های گوناگون براساس نیازشان می باشد در اکثر وب سایت ها بخشی به عنوان دانلود وجود دارد که مشتریان و کاربران بتوانند اطاعات خود را دانلود و در کامپیوتر خود داشته باشند.


آشنایی با طراحی سایت دانلود فایل download

تعریف فنی وب سایت دانلود عبارت است از هرنوع سایتی که هرنوع فایلی با هر نوع فرمتی در اختیار کاربران قرار دهد هر فردی براساس تخصص خود علاقه دارد که فایل های مربوط به حرفه خود را در سیستم شخصی خود داشته باشد تا هر زمان نیاز داشت بتواند به آن دسترسی داشته باشد وب سایت دانلود یکی از پرطرفدارترین سایت ها در اینترنت می باشد که کاربران و بازدید کنندگان بسیاری دارد برای نوع وب سایت ها باید صفحات مختلفی طراحی کرد تا کاربران به راحتی بتوانند هرچه سریعتر به اطلاعات خود دست یابند.

انواع وب سایت دانلود فایل download

  • دانلود فیلم
  • دانلود موزیک
  • دانلود داکیومنت که شامل پی دی اف ، اکسل ، ورد ،پاورپوینت و غیره ….
  • دانلود عکس
  • دانلود کتاب
  • دانلود فایل آموزشی
  • و خیلی فایل ها و فرمت های مختلف ..

شرایط داشتن طراحی وب سایت دانلود

در این نوع طراحی سایت به چند مورد باید حتما توجه کرد که عبارتند از:

انتخاب هاست :

انتخاب هاست دراین نوع وب سایت ها خیلی مهم است بدلیل تعداد زیاد کاربران و حجم بالای دانلود نیاز به چند هاست اختصاصی و پرقدرت دارید.

دامین :

همیشه این وب سایت ها یک دامنه اصلی و چند ساب دامنه برای آدرس فایل دانلود دارند چون اگر همه روی یک دامنه باشند فشار زیادی به سرور می آید بخاطر همین موضوع دامین روی یک سرور و ساب دامین روی یک سرور دیگر تنظیم می شود.

نحوه ارائه فایل دانلود :

بعضی از وب سایت ها فایل های دانلود خود را بصورت رایگان ارائه میکنند و بعضی ها بصورت فروشگاه اینترنتی عمل میکنند و کاربران حتما باید عضو شده و مبلغی بصورت ماهیانه و یا بابت هر دانلود پرداخت کنند.

اهمیت موتورهای جستجو :

یکی از موضوع های مهم در هر وب سایتی بهینه سازی در موتورهای جستجو و سئو SEO یا همان  Search Engine Optimization می باشد در این نوع سایت با رعایت استاندارد های لازم میتواند جایگاه عالی در بین رقبا داشته و بیشترین میزان دانلود فایل ها را به خود اختصاص دهید.

گروه طراحی نوین وب سایت با تجربه و سابقه ای طولانی در زمینه ای طراحی وب سایت و سئو و با برنامه نویس های بروز و حرفه ای میتواند در این زمینه به شما کمک کند.