چگونه از توییتر برای کسب و کار خود استفاده کنیم

چگونه از توییتر برای کسب و کار خود استفاده کنیم؟

برای موفقیت در بازار خویش، توییتر راهی موثر اما گیج‌ کننده است. چالش اصلی این است که پیام را در ۱۴۰ کاراکتر منتقل کنید و در راس سیلی از جریان پست‌ها قرار بگیرید. اما اگر بازار شما در توییتر است، شما نیز باید باشید. رایگان است و خوب طراحی سایت شده و می‌تواند بسیار موثر باشد.

قبل از اینکه اولین توییت خود را بفرستید

قبل از اینکه شروع به توییت و ریتوییت کردن کنید، مطمئن شوید که پروفایلتان تکمیل است. در حین ایجاد پروفایل، عکسی برای برند خود در نظر بگیرید.

به عنوان یک شخص برای خود حساب درست می‌کنید یا به عنوان یک کسب و کار؟ بسته به هدفتان نام خود یا نام کسب و کار را وارد کنید. قسمت‌های مختلف پروفایل، از جمله لینک وب سایت را پر نمایید. همیشه عکس پروفایل داشته باشد. خیلی از افراد پروفایلی که عکس نداشته باشد را فالو نمی‌کنند.

شش راه برای راه‌اندازی کسب و کار خانگی خود در توییتر

بعد از اینکه پروفایل خود را تکمیل کردید، از طریق راه‌های زیر می‌توانید از توییتر برای کسب و کار خود استفاده کنید:

۱- بازار خود را پیدا و فالو کنید

ممکن است در ابتدا یافتن افراد برای فالو کردن مشکل به نظر برسد. یکی از راه‌ها استفاده از کلمات کلیدی است که برای کسب و کار شما مهم می‌باشد، رد آن‌ها را با یک ابزار توییتر بگیرید و خلاصه‌ای از آن کلمات را به طور مستقیم توسط ایمیل دریافت نمایید.

ردگیری مکالماتی که در آن از کلمات کلیدی مد نظر شما استفاده شده، می‌تواند کمک کند تا فرصتی برای تبلیغ کسب و کار خود به دست آورید. برای مثال، اگر کسب و کار خدمات نظافتی دارید و یکی از فالوورهای شما توییتی درباره اینکه منزلش چقدر کثیف است و فرصت تمیز کردنش را ندارد، می‌فرستد، شما می‌توانید توییتش را با کلمۀ کلیدی “خانۀ کثیف” یا “تمیز” پیدا کنید. سپس در پاسخ توییتی برای او بفرستید و بگویید که باید استراحت کند و به او ۲۵% تخفیف بدهید.

یا اینکه آدرس وب سایت خود را برای او بفرستید تا مقالۀ شما دربارۀ اینکه “چطور خانۀ خود را در ۵ دقیقه تمیز کنیم” را بخواند.

دلیل دیگر برای دنبال کردن کلمات کلیدی این است که آنچه در بازار رواج پیدا می‌کند را بشناسیم. این امر به شما کمک می‌کند تا از مسائل روز آگاه باشد و مطابق با آن‌ها طرح بریزید.

همچنین می‌تواند به عنوان منبعی از ایده برای محصولات، یک مقاله و یا محتوای یک شبکۀ اجتماعی عمل کند.
به محض اینکه یک فالوور را شناسایی کردید که محصول شما و یا یک کلمۀ کلیدی‌ که تحت نظر شماست را ذکر کرد، به او توییت کنید. به آن‌ها یک لینک برای بن تخفیف دهید یا فقط از او تشکر کنید که نام شما را ذکر کرده است. افراد دوست دارند که توسط یک کسب و کار شناخته شوند. این کار باعث می‌شود که نام شما بر سر زبان‌ها نیز بیفتد، که یک روش بسیار پول‌ساز برای بازاریابی است.

مراقب باشید که به عنوان یک اسپمر شناخته نشوید. اگر پیشنهاد کمک دهید و یا راه‌حلی معرفی کنید، واکنش بهتری دریافت خواهید نمود تا اینکه به تبلیغ بپردازید. شبکۀ اجتماعی محیطی اجتماعی است، یعنی باید مکالمه ایجاد کنید و رابطه بسازید.

۲- پیدا کنید، فالو کنید و تاثیرگذاران را به اشتراک بگذارید

با افراد معروف و قابل احترام در صنعت خود ارتباط برقرار کنید، زیرا این کار راهی مناسب برای افزایش فالوورها و اعتبار شماست، به خصوص اگر تازه وارد باشید. هدف این نیست که مزاحم و یا بِپا باشید. افرادی که برای شما قابل احترام هستند را فالو کنید و توییت‌های آن‌ها را بازنشر نمایید یا زیر مطالب آن‌ها کامنت بگذارید. وقتی ببینند که شما بازنشر می‌کنید و پاسخ می‌دهید، ممکن است شما را فالو کنند و به این طریق لطفتان را جبران نمایند. سعی کنید روابطی مثبت، دوطرفه و سودمند با این افراد برقرار کنید. دیدگاه شما این نباشد که “از آن‌ها استفاده کنم” یا “به چه درد من می‌خورند؟”

تاثیرگذاران در راس مطالب روز و مطالب جذاب بازار شما می‌باشند، بنابراین آن‌ها می‌توانند منبع مناسبی از ایده‌ها باشند که شما می‌توانید در پست‌های شبکۀ اجتماعی و وبلاگ خود استفاده کنید. این افراد اغلب اوقات، به همان شکلی که بازاریابی سنتی این کار را انجام می‌دهد، شما را به کسانی می‌رسانند که ممکن است برای کسب و کار شما مهم باشند.

یک راه مناسب برای ایستادن در راس تاثیرگذاران استفاده از لیست است که در آن شما می‌توانید افرادی را به آن اضافه نمایید. شما می‌توانید لیستی از کسب و کارهای خانگی و تمام متخصصین در این زمینه درست کنید که قصد دارید مطالب آن‌ها را حتماً بخوانید.

۳- چیزهایی به اشتراک بگذارید که در مورد بازار شما می‌خواهند بدانند

اشتباهی که بسیاری از توییتری‌های جدید مرتکب می‌شوند، این است که یکسره تبلیغات می‌کنند. اما مردم توجه نمی‌کنند. درست است که می‌خواهند درباره محصولات و فروش‌های جدید آگاه باشند، اما هرزگاهی. به یاد داشته باشید، شبکه اجتماعی محیطی اجتماعی است.

مسئله مهم این است که شما می‌توانید در طول مکالمه اعتماد و احترام به دست آورید، اما تنها در صورتی که ارزشی فراهم نمایید. خیلی چیزها هست که می‌توانید در همان ۱۴۰ کلمه به اشتراک بگذارید. می‌توانید دانش، توصیه و نکات مفید در اختیار دیگران قرار دهید. می‌توانید عکس و ویدئو بفرستید. می‌توانید با استفاده از امکان screen capture quote ریتوییت کنید و همچنان کاراکترهای زیادی داشته باشید تا مطلب خود را به وسیلۀ آن نشر نمایید.

۴- از هشتگ (#) استفاده کنید

در مقایسه با سایر پلتفورم‌های شبکه‌های اجتماعی، توییتر بسیار سریع حرکت می‌کند و به سختی می‌توان مطلبی را که می‌خواهید را بخوانید، پیدا کنید. در نتیجه بسیاری از فالوورهای شما نمی‌توانند توییت شما را بخوانند مگر اینکه به آن‌ها کمک کنید. بهترین راه، استفاده از هشتگ می‌باشد. هشتگ علامت پوند # می‌باشد که به دنبال آن تگی می‌آید و موضوع پست شما را توضیح می‌دهد. برای جستجو در توییتر، افراد از هشتگ‌ها استفاده می‌کنند.
خبر خوب این است که لیست از پیش تعیین شده‌ای برای هشتگ‌ها وجود ندارد و شما می‌توانید هشتگ خودتان را ایجاد کنید. شما باید از هشتگی استفاده کنید که بازارتان استفاده می‌کند. برای مثال، برای مسائل مربوط به کسب و کار خانگی، هشتگ homebusiness# معمول است اما بسیاری از homebiz# استفاده می‌کنند.
اگر از توییتر استفاده می‌کنید، استفاده از هشتگ بسیار مهم است زیرا بدین طریق افراد می‌توانند شما را پیدا کنند. همان طور که گفته شد، شما می‌توانید هشتگ خود را ایجاد کنید اما در مورد هشتگ‌های معروف که مربوط به کسب و کار شما هستند نیز تحقیق نمایید.

۵- هرزگاهی تبلیغ کنید

بسیاری از بازاریابان آنلاین، نسبت مشخصی برای تبلیغات در پست‌هایشان دارند (۷۵ درصد محتوا و ۲۵ درصد بازاریابی). حقیقت این است که مردم نسبت به محتوای سرگرم کننده و جذاب علاقۀ بیشتری نشان می‌دهند تا پیام‌های بازاریابی. به هنگام ارسال پست‌های تبلیغاتی، سعی کنید پیشنهادات ارزان قیمت و یا رایگان ارائه کنید. مثلاً اگر یک گزارش رایگان به همراه لیست ایمیل‌های خود دارید، آن را تبلیغ کنید. این کار برای شما لیستی می‌سازد که بعداً می‌توانید از طریق آن فروش خود را انجام دهید. کوپن، بُن‌های خرید رایگان و کدهای تخفیف بسیار محبوب هستند (حتماً از هشتگ استفاده کنید مثلاً free# ‌).

اگر فروش‌های زیادی دارید، می‌توانید از «پیشنهاد روز» مختص فالوورهای خود در توییتر استفاده کنید. و یا می‌توانید از تبلیغاتی همانند «۳۰ فالوور بعدی یک تی‌شرت رایگان و ۵۰% تخفیف خواهند گرفت» استفاده کنید. هیچ محدودیتی برای تبلیغات وجود ندارد و توییتر به شما اجازه می‌دهد دایرۀ مخاطبان خویش را بیش از این نیز افزایش دهید.

۶- طرح و سیستم داشته باشید

بیشتر افرادی که صاحب یک کسب و کار یک نفره هستند، کار کردن با شبکه‌های اجتماعی را یک معضل می‌دانند زیرا پلتفورم‌های زیادی وجود دارد و کارهای زیادی می‌توان انجام داد. شما باید پست بگذارید، به اشتراک بگذارید، لایک بزنید و نظر بدهید. فقط با این برنامه که امیدوارم در شبکه اجتماعی درست فعالیت کنم به جایی نمی‌رسید. علاوه بر این، برای مدیریت مکالمات، ابزارهای اتوماسیون شبکه‌های اجتماعی ضروری است. این ابزارها به شما اجازه می‌دهد پست‌های خود و حتی ارسال مجدد مطالب قدیمی را نیز زمان‌بندی کنید. بنابراین می‌توانید لیست‌هایی بر اساس هشتگ و یا موضوعات مختلف داشته باشید.  برای مثال من یک لیستِ هشتگ از homebusiness# و لیستی دیگری از تمام متخصصان کسب و کار خانگی که فالو می‌کنم را دارم.