بهترین روش‌ها جهت تبلیغ رایگان وب سایت

بهترین روش‌ها جهت تبلیغ رایگان وب سایت

آنچه که در مورد تبلیغ رایگان برای طراحی سایت یا وب سایتی مهم است، این است که هیچ چیز واقعا رایگان نیست. اگر برای تبلیغ وب سایتتان هزینه نمی‌کنید، باید برای این کار لااقل زمان صرف کنید. چرا زمانتان را صرف روش‌هایی برای تبلیغ وب سایت می‌کنید که یا نتیجه‌ای ندارد یا نتیجه‌ی آن بسیار ضعیف است؟ در ادامه پنج روش تبلیغ وب سایت را شرح می‌دهیم؛ اگر بر روی آنها کار کنید، ترافیک سایتتان بسیار بیشتر خواهد شد.

۱- کار کردن بر روی سئو وب سایت

سئو  (SEO) مخفف بهینه‌سازی موتور جستجو است و بهترین روش برای تبلیغ وب سایتتان است زیرا یادگیری و پیاده‌سازی مبانی آن ساده است.

از طریق کار کردن بر روی سئو وب سایتتان می‌توانید رتبه‌بندی صفحه‌ی وبتان را بالا ببرید و ترافیک را به سمت وب سایتتان راهنمایی کنید. آیا هدف نهایی جز این است؟

نکته: اگر از محتوای بدون متن در صفحه‌ی وبتان استفاده می‌کنید، مانند عکس، تصویر نقشه‌ یا جاوا اسکریپت، در تگ ALT متن هم قرار دهید تا موتورهای جستجو چیزی برای خواندن داشته باشند.

۲- از لینک‌های متقابل استفاده کنید

اینکه دیگران لینک وب سایتتان را در وب سایت خودشان قرار دهند، تبلیغ زیادی بر وب سایتتان است.

توجه داشته باشید که قراردادن لینک ‌های داخلی یک بازی عددی نیست، کیفیت لینک‌هاست که اهمیت دارد. بنابراین تلاش‌های لینک‌گذاری را بر روی سایت‌های باکیفیت متمرکز کنید.

۳- مقاله بنویسید 

ایده‌ی اصلی بازاریابی مقاله‌ای این است که یک مقاله بنویسید و سپس آن را به صورت رایگان در اختیار وب سایت‌ها، بلاگ‌ها و مجلات دیگر قرار دهید. البته مقاله‌ی شما باید حاوی یک لینک منبع در آخرش باشد که وب سایتتان را تبلیغ بکند.

زیبایی این استراتژی تبلیغ وب سایت این است که اگر مقاله‌تان در وب سایت‌های قدیمی و معتبر یا مجلات مشهور منتشر شود، آنها مدت‌ها آنجا باقی خواهند بود و بدون کوشش اضافه برای شما تبلیغ می‌کنند.

اما چالش‌هایی هم وجود دارد. اول اینکه باید قادر باشید تا در مورد یک موضوع یا موضوعات مختلف به خوبی بنویسید، آنقدر خوب که دیگران آن را بخوانند و آن را نشر دهند. دوم اینکه باید محل مناسبی برای منتشر کردن وب سایتتان پیدا کنید، همچنین باید دیگران را متقاعد کنید تا آن را منتشر کنند.

نکته: ابتدا وب سایت‌ها یا مجلاتی را پیدا کنید که می‌خواهید مقاله‌تان در آنجا منتشر شود، سپس زمان کافی صرف کنید و محتوای آنها را بخوانید تا بفهمید آنها چه نوع محتوایی می‌خواهند و همچنین دریابید که آیا در مطالب آنها شکافی وجود دارد که بتوانید آن را پوشش دهید. سپس مقاله‌تان را بر اساس نیازهای وب سایت خاص تنظیم کنید.

۴- از رسانه‌های اجتماعی استفاده کنید تا ترافیک را به سمت وب سایتتان جذب کنید

رسانه‌های اجتماعی تنها محلی برای ارتباط با دوستان یا خانواده نیستند، آنها ابزاری قوی برای تبلیغ وب سایت و/یا کسب و کارتان هستند زیرا بسیاری از مردم از آنها استفاده می‌کنند. برای مثال، تحقیقات Nielsen نشان داده است که کاربران اینترنت در حدود ۲۱/۳% از وقتشان را در سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی می‌گذرانند، PQ Media نیز دریافته است که کاربران اینترنت در ایالات متحده ۳۳ ساعت در ماه را در اینترنت می‌گذارنند، همچنین آنها ۸ ساعت از این ۳۳ ساعت را در رسانه‌های اجتماعی صرف می‌کنند

شرکت در رسانه‌های اجتماعی می‌تواند روشی مناسب جهت تبلیغ رایگان باشد زیرا مشاهده آن زیاد و در عین حال هزینه‌ی آن کم است.

اما جهت تبلیغ رایگان وب سایتتان با استفاده از رسانه‌های اجتماعی احتیاج به یک برنامه دارید.

نکته: رسانه‌ها و شبکه‌های مختلف اجتماعی افراد مختلفی را جذب می‌کنند. پیش از اینکه زمانی را برای استفاده از پلتفرم شبکه‌ی اجتماعی خاصی اختصاص دهید و گروهی پیرو بدست آورید، اطمینان حاصل کنید که آیا پلتفرم مناسبی را انتخاب کرده‌اید، و آیا این پلتفرم مناسب اهداف بازاریابی‌تان هست.

۵- ایجاد و ارائه‌ی محتوای باکیفیت

 نکته مهم این است، هیچ یک از تکنیک‌های فوق جواب نمی‌دهد مگر اینکه محتوای وب سایتتان باکیفیت باشد، یعنی چنان کیفیتی داشته باشد که دیگران نیز بخواهند آن را بخوانند یا در وبلاگ‌ها، وبسایت‌ها یا شبکه‌های اجتماعی آن را به اشتراک بگذارند و وبسایتتان را تبلیغ کنند.

بنابراین لازم است جایی در وب سایتتان یک بلاگ داشته باشید و در آنجا مقاله‌هایی با محتوای مرتبط با بازار هدف را قرار دهید.

سوال این است که چگونه چنین محتوایی را بدست می‌آورید؟ در واقع یا باید خودتان چنین محتوایی را تهیه کنید و یا از کس دیگری کمک بگیرید. منظور از کس دیگر، کارمندان، بلاگرهای مهمان یا نویسندگانی که به استخدام در می‌آیند است. روشی که انتخاب می‌کنید به بودجه، زمان و همچنین استعداد بستگی دارد.

ایجاد یک بلاگ شخصی روشی موثر جهت تبلیغ وبسایت است زیرا با بلاگ کردن در مورد موضوع مورد نظرتان این شانس را پیدا می‌کنید که یک عضو فعال از جامعه وبلاگ‌نویس شوید و شبکه‌ای از ارتباطات و لینک‌ها را ایجاد کنید. و البته، وبلاگتان پر از کلمات کلیدی خواهد بود و بدین ترتیب بهینه‌سازی موتور جستجو را افزایش می‌دهد.

نکته: اغلب بلاگ‌ها دارای امکانات نظر و پست گذاشتن هستند. وقتی در حال خواندن بلاگ دیگری هستید که با موضوع مورد نظرتان ارتباط دارد، کمی وقت اضافه بگذارید و درباره‌ی پست‌های دیگر نظر (کامنت) بگذارید (البته پیش از این کار اطمینان حاصل کنید که نظرتان مرتبط و ارزشمند باشد). این کار فرصتی دیگر جهت تبلیغ وب سایتتان به صورت رایگان است. با این کار همچنین در جامعه‌ی بلاگینگ شناحته می‌شوید.

ثبات و پیوستگی عامل اصلی است 

موارد فوق همه‌ی روش‌های تبلیغ رایگان برای وب سایتتان نیستند. اما این موارد بهترین روش‌ها هستند، اگر در یک بازه‌ی زمانی مشخص به طور مستمر از این روش‌ها استفاده کنید، نتیجه، افزایش ترافیک سایتتان خواهد بود، یعنی همان چیزی که به دنبالش هستید.