هفت راه برای سرعت بخشیدن به وب سایت وردپرسی خود

هفت راه برای سرعت بخشیدن به وب سایت وردپرسی خود

به عنوان یک کارآفرین، شما ابزارهای بسیاری در اختیار دارید که می تواند شما را فورا به فرد مشهور آنلاین تبدیل کند – خوب، شاید هم فوری نباشد.

وردپرس یک ابزار ویژه می باشد که همه شرکت های طراحی سایت از آن استفاده می کنند. این یکی از بزرگترین چیزهایی است که می توانید برای پیشبرد خودتان در آینده استفاده کنید، چه برای وبلاگ نویسی، چه برای کسب و کار. اما با وجود شگفت انگیز بودن وردپرس، بدون نقص نیست. بسیار مشهود است که زمان بارگذاری بسیار کندی دارد.

ما در نسل جدید هستیم. مردم سرشان حسابی شلوغ است و آنها حتی چند دقیقه وقت ندارند که برای بارگذاری وب سایت شما صبر کنند. گوگل اکنون سرعت سایت را به سیستم رتبه بندی صفحه خود اضافه کرده است، که به عنوان سئو شناخته می شود.این برای شما چه معنی دارد ؟

نه تنها شما بازدید کنندگان را از دست می دهید، بلکه حتی پتانسیل بازدیدکنندگان را نیز از دست می دهید حتی در حقیقت سایت خود را از دست می دهید. اگر گوگل رتبه بندی جستجوی شما را کاهش دهد، به این معنی است که شما یک مخاطب را از دست می دهید. بدون هیچ فایده ای.

هنگامی که شما برای اولین بار شروع می کنید، می تواند ناامید کننده باشد، و شما برای بدست آوردن یک مخاطب سخت تر تلاش می کنید، اما هیچ اتفاقی رخ نمی دهد. در حالی که شما قادر به کنترل همه چیز نیستید، یک چیز است که من می دانم که شما می توانید آنرا کنترل کنید.

اکنون وقت آن است که به شما نشان دهم که چگونه سرعت وب سایت وردپرسی خود را افزایش دهید.

۱- صفحه اصلی خود را بهینه سازی کنید

اگر شما چیزی در مورد کامپیوتر می دانید، احتمالا می دانید اگر بخواهید لپ تاپ شما به سرعت رعد و برق باشد، باید دسک تاپ خود را پاکسازی کنید. همین موضوع در مورد وب سایت شما نیز صادق است.

با انجام یک خونه تکونی، کمی سرعت وب سایت وردپرسی خود را افزایش دهید. شما می خواهید سایت خود را ساده کرده و آن را به ساده ترین راه برای بازدید کنندگان خود را تبدیل کنید.

پس چگونه شما این مورد را انجام می دهید؟

پلاگین های غیر ضروری و ویدجت ها را پاک کنید: شما می دانید که آنهایی که غیرفعال هستند و آنهایی که واقعا مورد نیاز نیست مانند پلاگین های انیمیشن، پلاگین های فلش،تکراری (گاهی اوقات شما ممکن است دو پلاگین متفاوت داشته باشید، اما آنها دارای یک قابلیت هستند، فقط یکی از بهترین ها را استفاده کنید.)

تعداد پست هایی که در صفحه نمایش داده می شود را کاهش دهید: در حدود ۶-۱۰ پست در هر صفحه نمایش داده شود، سپس یک دکمه “بعدی” را اضافه کنید تا افراد بتوانند پست های شما را مرور کنند.

 نمایش گزیده های کوتاه، نه پست های طولانی

فشرده سازی فایل های (CSS، JS، HTML):  افزونه W3 Total Cache می تواند به شما در این مورد کمک کند.

۲- تصاویر خود را بهینه سازی کنید

اگر می خواهید وبلاگ نویسی خود را کسترش بدهید، باید برخی از تصاویر را برای مخاطبان خود در نظر بگیرید. این جذاب تر است و برای وب سایت شما از نظر بارگذاری سایت بسیار مفید خواهد بود.

اگر می خواهید وبلاگ نویسی خود را کسترش بدهید، باید برخی از تصاویر را برای مخاطبان خود در نظر بگیرید. این جذاب تر است و برای وب سایت شما از نظر بارگذاری سایت بسیار مفید خواهد بود.

متأسفانه، عکس ها یک عادت زننده برای گرفتن فضای ذخیره سازی دارند.برای مبارزه با این، تصاویر خود را تغییر دهید. خیلی ساده تر از آن چیزی است که فکر می کنید. از یک برنامه تغییر سایز مانند Simple Image Resizer استفاده کنید. شما همچنین می توانید عکس های خود را از طریق یک برنامه فشرده سازی مانند EWWW Image Optimizer فشرده نمایید. این چیزی است که شما به راحتی می توانید بر روی سایت خود ادغام کنید، زیرا این یک پلاگین وردپرس است.

آخرین، اما نه کمترین . فرمت مناسب را استفاده کنید. همیشه فایل های خود را در قالب JPG یا PNG ذخیره کنید. حتی زمانی که ذخیره می کنید، می توانید کیفیت را به فرمت پایین تر تنظیم کنید تا فضای کمتری را اشغال کند و وب سایت خود را سریعتر کنید.

۳- بهینه سازی موبایل را انجام دهید

صرفنظر از این که آیا شما در حال تلاش برای سرعت بخشیدن به وب سایت خود هستید، باید برخی از بهینه سازی های تلفن همراه را به سایت خود اضافه کنید.

بر اساس یک گزارش، تقریبا ۶۰ درصد از تمام جستجوهای آنلاین از دستگاه های تلفن همراه است. گوگل همچنین این مزیت را می بیند. بنابراین آنها اکنون وب سایت هایی را که بهینه سازی موبایل شده اند را در رتبه بالاتر قرار می دهد.

بنابراین، حتی اگر افراد به دنبال یافتن وب سایتی از کامپیوتر خود باشند، اگر سایت شما بهینه سازی نشده باشد، سایت شما ممکن است به خاک سپرده شود.اجازه ندهید که وب سایت شما براساس چیزی که به راحتی قابل ارتقا باشد، از بین برود.

۴- تغییر مسیرهای (Redirects) خود را کاهش دهید

باور کنید یا نه، تغییر مسیرها می توانند سرعت سایت شما را تا حد زیادی کاهش دهند.

یک تغییر مسیر زمانی است که بازدید کننده را از یک صفحه به صفحه دیگر به دلیل حذف صفحه، ارجاع می دهید.

دلیل اینکه می خواهید تغییر مسیر خود را به حداقل برسانید، این است که اساسا کارایی وب سایت شما از طریق ارجاع بازدیدکنندگان به مکانهای مختلف، کاهش می یابد.

اولا، مردم را به یک صفحه یا منابع هدایت نکنید، که قبلا روی آن تغییر مسیر داده اند. به عنوان مثال، شما می خواهید این صفحه

 http://www.novinwebsite.com/page2 را به

 http://www.novinwebsite.com/page1  تغییر مسیر دهید.

اما شما فهمیدید که می خواستید به جای آن به سایت زیر هدایت شود

 http: //www.novinwebsite.com/page3

قبل از ایجاد یک تغییر مسیر دوم ابتدا تغییر مسیر اول را حذف کنید. به این ترتیب تغییر مسیرهای زیادی ایجاد نمی شود.

راه دیگری برای جلوگیری از ایجاد تغییرات در مسیر، نامگذاری یکسان تمام منابع شما است. به عنوان مثال، اگر وب سایت شما از  .www استفاده می کند. پس شما باید تمام فایل های css خود را نیز با همین .www نامگذاری کنید.

همچنین، هنگامی که شما مجبور به انجام تغییر مسیر هستید، از ویژگی ”http-equiv=”refresh یا جاوا اسکریپت استفاده نکنید، اما استفاده از ۳۰۱ redirect به جای آن به عنوان بهترین روش توصیه شده است.

۵- یک تم ساده انتخاب گنبد

تم ها عالی هستند، زیرا آنها واقعا شخصیت وب سایت شما را نشان می دهند و می توانند یک تم زیبا برای نام تجاری شما باشند. اما آنها در کمک به سرعت بخشیدن به وب سایت وردپرسی شما نیز بسیار مفید هستند.

شما ممکن است شوکه شوید که این را بدانید، اما تم وردپرس “Twenty Fifteen” به همان اندازه سریع است. فریم ورک به صورت ساده نوشته شده است. این شامل بسیاری از ویژگی های اضافی نمی شود، و ساخت آن به خصوص سبک است. باید در ذهن داشته باشید، هر چه چیزی سبک تر باشد، سریعتر می شود.

بنابراین دنبال یک تم باشید ، که شامل بسیاری از ویژگی های اضافی مانند انیمیشن های بیش از حد، عناصر فلش، پس زمینه های بزرگ، اسلایدر کند و تمام چیزهای فانتزی که شما واقعا نیاز ندارید نباشد.

۶- از وب هاست قابل اطمینان استفاده کنید

میزبان وب قابل اعتماد برای موفقیت وردپرس بسیار مهم است. میزبان وب شما این است که وب سایت شما را برای اجرا فعال می کند. بنابراین مهم است که شما یک میزبان را پیدا کنید که بتواند اندازه سایت شما را مدیریت کند.

تعداد بسیاری از گزینه های میزبانی برای انتخاب وجود دارد. کشف کردن یکی از مناسب ترین ها برای شما می تواند کلافه کننده باشد .

هنگامی که شما یک میزبان وب را با تحقیق انتخاب می کنید و  فکر می کنید که خوب کار خواهد کرد، اطمینان حاصل کنید که آن واقعا مناسب وب سایت شما می باشد.

۷- در CDN سرمایه گذاری کنید

اگر می خواهید وب سایت خود را با سرعت افزایش دهید، راه اندازی یک شبکه تحویل محتوا (CDN) راه درست است.

این یک شبکه جهانی از سرورها است که به بازدیدکنندگان شما اجازه دسترسی به چیزهایی مانند جاوا اسکریپت، تصاویر، سی اس اس ها و یک هاست از دیگر محتواهای استاتیک از سرورهایی که بسیار نزدیک به آنها هستند می دهند.

این باعث می شود تا تحویل محتوا سریع برای کاربر آسان شود. من در حال حاضر از MaxCDN استفاده می کنم. آنها در واقع وب سایت های من را سریعتر می کنند.

سخن آخر

شما برای ساختن محتوا برای سایت خود سخت کار می کنید. اجازه ندهید که آن را با یک وب سایت آهسته وردپرس هدر بدهید. این فقط چند ایده برای شروع کار شماست. اما فن آوری به طور مداوم در حال تکامل است. اطمینال حاصل کنید که وب سایت شما با انجام این کارها از نظر سرعت بهترین خواهد شد.

یکی از ابزار هاب مفید برای چک کردن سرعت وب سایت شما Pingdom می باشد. از آن برای تست سرعت خود استفاده کنید. همچنین به شما لیستی از چیزهایی که نیاز دارید بهبود دهید را می دهد.