شناخت طراحی سایت

شناخت طراحی سایت

همانگونه که وب سایت ها و منابع آنلاین، بیشتر و بیشتر بخشی از زندگی روزمره ما شده اند، تقاضا برای مهارت های طراحی سایت افزایش یافته است – اما ” طراحی سایت ” دقیقا چه چیزی است؟

به عبارت ساده طراحی وب سایت، برنامه ریزی و ایجاد وب سایت است. این شامل تعدادی مهارت جداگانه است که همگی تحت چتر طراحی وب سایت قرار دارند. برخی از نمونه های این مهارت ها شامل معماری اطلاعات، رابط کاربری، ساختار سایت، ناوبری، طرح، رنگ، فونت و تصاویر کلی می باشد.

تمام این مهارت ها با اصول طراحی ترکیب می شود تا وب سایتی ایجاد شود که مطابق با اهداف شرکت یا شخصی است که آن سایت برایش ساخته می شود.

طراحی بخش مهمی از طراحی وب سایت است

بدیهی است طراحی، یک بخش کلیدی از ” طراحی سایت ” است. این دقیقا به چه معنی است؟ طراحی شامل هم اصول طراحی، تعادل، کنتراست، تاکید، ریتم و وحدت و هم عناصر طراحی – خطوط، اشکال، بافت، رنگ و جهت است.

با قرار دادن این چیزها با یکدیگر، طراح وب سایت، وب سایت ها را ایجاد می کند، اما یک طراح وب خوب، نه تنها اصول طراحی، بلکه محدودیت های وب را نیز درک می کند. به عنوان مثال، یک طراح وب موفق، در اصول طراحی چاپی ماهر خواهد بود، در حالی که چالش های طراحی وب و به خصوص نحوه تفاوت آن نسبت به دیگر انواع طراحی را نیز درک می کند.

علاوه بر درک محدودیت های وب، یک حرفه ای در زمینه وب، دارای درک قوی در مورد نقاط قوت ارتباطات دیجیتال نیز می باشد.

طراحی سایت نقش های مختلفی دارد

هنگامی که شما به عنوان طراح وب کار می کنید، ممکن است  با ایجاد (یا بر روی) تمام یک سایت یا فقط صفحات شخصی کار کنید و چیزهای زیادی برای یادگیری وجود دارد تا یک طراح خوب باشید، از جمله موارد زیر:

 • HTML – این ساختار صفحات وب است، ایجاد پایه و اساس تمام وب سایت ها.
 • CSS – این در مورد چگونگی مدل دادن بصری به صفحات وب می باشد. CSS (مدل صفحه آبشاری) به نمای تمامی سایت، از جمله طرح، تایپوگرافی، رنگ، و مانند آن می پردازد.
 • JavaScript – این بر رفتارهای خاصی در وب سایت ها کنترل دارد و می تواند در تعاملات و ویژگی های مختلف مورد استفاده قرار گیرد.
 • برنامه نویسی CGI – CGI، و چندین ورودی بعدی (PHP، ASP، و غیره) همگی طعم های متفاوتی از زبان های برنامه نویسی هستند. بسیاری از سایت ها به هیچ یک از این زبان ها نیاز ندارند، اما سایت هایی که دارای ویژگی های فراوانی هستند، قطعا باید با استفاده از برخی از این زبان ها کد گذاری شوند.
 • اسکریپ های PHP، ASP، ColdFusion.
 • XML
 • معماری اطلاعات – نحوه ساختاربندی و ارائه محتوا و ناوبری سایت، باعث ایجاد یک سایت موفق و آسان و موثر برای استفاده می شود.
 • سئو – بهینه سازی موتور جستجو تضمین می کند که وب سایت ها برای گوگل و دیگر موتورهای جستجو جذاب هستند و افرادی که محصولات، خدمات یا ویژگی های اطلاعاتی را در آن سایت جستجو می کنند می توانند آن را پیدا کنند.
 • مدیریت سرور – تمام وب سایت ها باید میزبانی شوند. مدیریت سرورهایی که این سایت ها را میزبانی می کنند، یک مهارت طراحی وب مهم است.
 • استراتژی وب و بازاریابی اینترنتی – داشتن یک وب سایت کافی نیست، سایت ها همچنین باید با استراتژی دیجیتالی مداوم به بازار عرضه شوند.
 • تجارت الکترونیک و تبدیل
 • طراحی – ایجاد دیدگاه و احساس بصری وب سایت ها همیشه یک جنبه مهم این صنعت است.
 • سرعت – یک سایت موفق سایتی است که به سرعت در انواع وسیعی از دستگاهها بدون در نظر گرفتن سرعت اتصال بازدید کنندگان بارگیری شود. توانایی تنظیم عملکرد سایتها یک مهارت بسیار ارزشمند است.
 • محتوا – افراد برای محتوایی که در وب سایت ها وجود دارد، به آن سایت ها می آیند. توانایی ایجاد این محتوا یک جزء مهم و حیاتی در طراحی وب سایت است.

همچنین زمینه ها و مهارت های زیادی وجود دارد که در زمینه طراحی سایت متجلی می شوند اما اکثر طراحان سعی نمی کنند تمام آنها را پوشش دهند. در عوض، یک طراح وب به طور کلی بر روی یک یا دو حوزه ای تمرکز می کند که در آن آنها می توانند برتری داشته باشند. موارد دیگری که در طراحی وب سایت مورد نیاز است آنهایی هستند که می توانند با بقیه به عنوان بخشی از یک تیم طراحی وب بزرگتر، همکاری کنند.