طراحی سایت ریسپانسیو

طراحی سایت ریسپانسیو یا واکنش گرا

امروزه همه ای ما از موبایل و تبلت که تحت نام Smart Phone می باشند استفاده زیادی داریم و بیشترین زمان خود را از این دستگاه ها استفاده میکنیم و هرچه زمان جلوتر میرود رشد این ابزار بیشتر می شود واکنش گرا (Responsive) یکی از امکانات مهم در طراحی می باشد که همه ای وب سایت ها به آن نیاز دارند.


آشنایی با طراحی سایت ریسپانسیو یا واکنش گرا

در نگاه فنی به وب سایت هایی که قابلیت نمایش درست و همخوان سازی کامل در دستگاه های موبایل و تبلت را داشته باشند به نام وب سایت های ریسپانسیو Responsive و یا وب سایت های واکنش گرا نیز شناخته میشوند. و به معنی ساده تر یعنی وب سایت شما در هر موبایل و صفحه نمایش کوچک و بزرگ خود هم سایز آن کرده و کاربر براحتی می تواند از آن استفاده کند. همه ای شرکت ها و فروشگاههای اینترنتی باید حتما طراحی سایت ریسپانسیو واکنش گرا داشته باشند تا مشتریانشان براحتی از طریق تلفن های همراه و تبلت های خود از خدمات وب سایت آنها استفده کنند.

اگر بهینه سازی در موتورهای جستجو و سئو یا همان SEO –  Search Engine Optimization یکی از مهم ترین اهداف شرکت ها برای جذب کاربران و مشتریان باشد داشتن یک وب سایت منطبق با موبایل و تبلت امری بسیار مهم و اصلی باشد موتورهای جستجوگر مانند گوگل ، بینگ و یاهو تاکیید زیادی روی ریسپانسیو  بودن دارند و این سایت ها را در نتیجه جستجو به نام Mobile Friendly به کاربران معرفی می کنند.

ریسپانسیو بودن وب سایت تا حدودی میتواند جای طراحی اپلیکیشن را برای شما بازی کند وقتی مشتریان شما از طریق موبایل و تبلت وارد وب سایت اینترنتی شما شده و با صفحاتی هم سایز و فیکس شده روبرو میشوند و براحتی میتوانند از خدمات شما استفاده کنند باعث میشود مشتریان شما افزایش پیدا کرده و رتبه خوبی را کسب کنید.

مزایای داشتن یک وب سایت ریسپانسیو Responsive یا واکنش گرا :

 

سرعت لود شدن و انعطاف پذیری بسیار بالا :

بهینه شدن در طراحی سایت و برنامه نویسی ریسپانسیو باعث میشود که وب سایت شما با سرعت بالا در انواع موبایل ها و تبلت ها لود و هم سایز انواع صفحه نمایش ها شود و این یکی از بهترین امتیازهای یک وب سایت حرفه ای و خوب می باشد.

مقرون به صرفه و اقتصادی میباشد :

به علت استفاده زیاد کاربران از تلفن های همراه داشتن اپلیکیشن برای همه ای فروشگاهای اینترنتی لازم است به علت گران بودن ساخت اپلیکیشن طراحی وب سایت ریسپانسیو یا واکنش گرا می تواند کمک بسیار زیادی به این وب سایت ها کند.

اهمیت وب سایتهای ریسپانسیو یا واکنش گرا برای موتور جستجوی گوگل ، بینگ و یاهو :

موتورهای جستجوگر بخصوص گوگل اهمیت زیادی به وب سایت های ریسپانسیو یا واکنش گرا میدهند و برای این سایت ها امتیاز و رتبه خوبی را در نظر میگیرند این وب سایت ها به عنوان یکی از الگریتمها در سئو موبایل می باشد که باید حتما به آن توجه کرد.

گروه طراحی نوین وب سایت قابلیت ریسپانسیو بودن را بصورت حرفه ای و رایگان در تمام وب سایت های خود انجام میدهد.