راه‌های نوینی که پینترست می‌تواند به وسیلۀ آن‌ ها برند شما را برجسته کند

راه‌ های نوینی که پینترست (Pinterest) می‌تواند به ساخت برند شما کمک کند

هنگامی که بحث ایجاد استراتژی شبکۀ اجتماعی پیش می‌آید، فیس‌بوک و توییتر اولین پلتفورم‌ هایی هستند که به ذهن می‌آیند، زیرا پایگاه کاربری عظیم و محبوبی دارند.

یکی از پلتفورم‌ هایی که اغلب نادیده گرفته می‌شود، پینترست می‌باشد. برای شرکت های طراحی سایت و بنگاه ‌داران، پینترست موثر‌ترین ابزار شبکۀ اجتماعی برای تجارتشان می‌باشد. پینترست در میان طراحان و افراد خلاق بسیار محبوب است زیرا به نمود بصری اهمیت زیادی می‌دهد. نکتۀ کلیدی برای بنگاه‌ داران همین است، نمود بصری ابزار بسیار کارآمدی برای فروش خانه می‌باشد. اگر از پینترست به درستی استفاده صورت گیرد، می‌تواند باعث پیشرفت قابل توجه تجارت شما شود. لازم است که شما این موارد را بدانید :

پینترست چگونه کار می‌کند؟

پینترست به مانند یک «تابلو اعلانات» آنلاین است. کاربران قادرند تصاویر و عکس‌ ها را به تابلو های مختلفی که در پروفایلشان وجود دارد سنجاق (پین) کنند. هر سنجاق شامل یک توضیحات و لینکی به منبع عکس یا ویدئو می‌باشد. تعداد سنجاق‌ ها و تابلو ‌ها برای هر کاربر پینترست نامحدود است.

هر بار که کاربری یک سنجاق را به اشتراک می‌گذارد، فالوورها می‌توانند آن را «لایک» کنند و یا روی تابلوی خودشان بازنشر نمایند تا فالوورهای خودشان نیز آن را ببینند. از دیدگاه بازاریابی، این یعنی هر محتوای به اشتراک گذاشته شده در زمان کوتاهی توسط تعداد زیادی دیده می‌شود. علاوه بر آن، هر محتوای به اشتراک گذاشته شده در پینترست عمر بسیار قابل توجهی دارد – به مدت زیادی جابجا شده و به اشتراک گذاشته می‌شود. پدیده‌ ای که در سایر پلتفورم‌ های شبکه‌های اجتماعی چندان مشاهده نمی‌شود.

چگونه از آن برای بنگاه ‌داری استفاده کنم؟

همانند سایر پلتفورم‌ های شبکه‌های اجتماعی که برای تجارت استفاده می‌شوند، پینترست نیز نیازمند محتوای مناسب و جلب اعتماد فالوورها در طول زمان می‌باشد. برای اینکه به شکل موثر از آن استفاده کنید، تجربه و تخصص شما در بنگاه‌ داری سلاح اصلی شما خواهد بود – شما نمی‌توانید تابلوهای خود را صرفاً با لیست‌ها و نتایج مورد انتظار پر کنید. این اشتباه رایج بنگاه‌ دارانی است که از شبکۀ اجتماعی استفاده می‌کنند.

برای حداکثر اثرگذاری، می‌بایست تلفیق انجام دهید. درست است، باید تابلوهایی داشته باشید که در مورد کسب و کار شماست، اما محتوایی که در آن‌ها قرار می‌گیرد باید متناسب باشد. هدف اصلی شما این است که فالوورهایتان سنجاق ‌های شما را به اشتراک بگذارند تا به مخاطبان بیشتری دست یابید.

یک توصیۀ دیگر که باید به خاطر سپرد این است که مطالب دیگران را در صورتی که به نظرتان جالب آمد به اشتراک بگذارید! هرچه باشد هدف شبکۀ اجتماعی همین است. این کار پروفایل شما را برای دیگران معتبرتر می‌کند – نشان می‌دهد که شما نسبت به کاری انجام می‌دهید مشتاق هستید.

چه نوع محتوایی در تابلوی خود سنجاق کنم؟

گام بعدی این است که دریابیم چه نوع محتوایی باید در تابلوی خود سنجاق کنیم. در اینجا به چند ایده می‌پردازیم:

  • لیست املاک: بسیار واضح است. شما باید یک تابلو مخصوص املاکِ فروشی داشته باشید. پینترست برای این کار عالی است. از عکس‌های چشمگیر استفاده کنید و نقاط زیبای خانه را نشان دهید. عکس‌هایی از معماری زیبا، اتاق خواب مَستر، یا نماهای زیبای خانه بر روی تابلو قرار دهید تا مخاطب مشتاق شود.

شما می‌توانید از یک تابلو برای تمامی لیست‌ها استفاده کنید و یا املاک را بر حسب مشخصه ‌های کلیدی دسته‌بندی کنید(مثلاً رو به دریا، مناسب خانواده و غیره).

  • ایده‌ ها و تصاویر طراحی داخلی: بسیاری از افراد برای الهام گرفتن جهت طراحی به پینترست می‌روند، بنابراین اگر قصد جذب مخاطب زیاد دارید استفاده از آن ضروری است. تابلوهایی دربارۀ طراحی داخلی درست کنید و آن‌ها را بر اساس دسته‌بندی‌ های مختلفی مانند مضمون، سبک، پالت رنگ و هر دسته‌ای که به ذهنتان می‌رسد طبقه‌بندی کنید.
  • توصیه‌هایی برای بازسازی خانه: علاوه بر طراحی داخلی، تابلوهایی درست کنید که فقط در مورد بازسازی خانه هستند. می‌توانید آن‌ها را براساس دشواری (آسان، پیشرفته، غیره) جدا کنید، و انواع پروژه‌های دکوراسیون، نکات نظافتی و سایر مسائل مرتبط با نوسازی خانه را در آن‌ها لحاظ کنید.
  • محله: تابلوهای داشته باشید که متمرکز بر حوزۀ تخصصی شما باشند. بدین طریق می‌توانید محله ‌ها و مناطقی که تحت پوشش شماست را نشان دهید. از تابلوهای مربوط به محله برای سنجاق کردن مطالبی دربارۀ جاذبه‌ها، مراکز خرید، رستوران‌ها و رخدادهای آتی محله استفاده کنید.

مطمئن شوید که در صفحۀ اصلی خود ابزارهای به اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی دارید، تا کاربران بتوانند مطالب شما را بازنشر کنند.

  • عکس‌هایی از تیم‌تان: برای اینکه اکانت شما گیرا باشد، باید تجربه‌ای شخصی‌تر برای بازدید کننده فراهم آورید. یک تابلو را مختص تیم خود کنید تا فالوورهایتان احساس کنند در سطحی شخصی با شما در ارتباط هستند.

چه چیزهایی در مطالبی که سنجاق می‌کنم ذکر نمایم؟

هرگاه مطلبی بر روی تابلوی خود در پینترست سنجاق کنید، با این سه قسمت مواجه می‌شوید: توضیحات، لینک، تابلو.

  • توضیحات: توضیحاتی جذاب و خلاقانه بنویسید و مطمئن شوید که از کلمات کلیدی و هشتگ استفاده می‌کنید تا مطالب سنجاق شدۀ شما در جستجوی سایت یا نرم‌افزار کاربردی سایت قابل رویت باشد. مطمئن شوید که در لیست خود قیمت خانه را متذکر می‌شوید – پینترست به طور خودکار برای هر توضیحاتی که علامت دلار داشته باشد، یک بَنر قیمت قرار می‌دهد.
  • لینک: اگر از لینک استفاده کنید بازدیدکنندگان در صورت کلیک بر روی تصویر به سایت شما یا هر منبع دیگری ارجاع داده می‌شوند. سایت خود را مجدداً بررسی کنید و مطمئن شوید بخش‌هایی که به پینترست لینک شده به درستی کار می‌کنند.
  • تابلو: شما یکی از تابلوهای موجود در اکانت خود را انتخاب می‌کنید. مطمئن شوید تابلویی که انتخاب می‌کنید با مطلبی که سنجاق کرده‌اید همخوانی داشته باشد.