آخرین روندهای سئو که شما برای رتبه بندی بهتر جستجو نیاز است بدانید

آخرین روندهای سئو که شما برای رتبه بندی بهتر جستجو نیاز است بدانید

سئو (بهینه سازی موتور جستجو) یک جزء کلیدی از استراتژی بازاریابی هر وب سایتی است. مهم نیست که هدف نهایی حضور آنلاین شما چیست، بدون ملاحظه سئو مناسب، پروژه های آنلاین شما احتمالا موفق نخواهد بود.

این در درجه اول به این دلیل است که با وجود اینکه شبکه های اجتماعی به عنوان منابع محبوب برای ترافیک در حال ترقی هستند، موتورهای جستجو هنوز برای جستجوی اطلاعات و مرور محتوا بر روی وب عملا استاندارد باقی مانده اند. به این ترتیب، شما باید در حال حاضر از چه روند های سئو آگاه باشید؟ آیا ایده های ویژه ای را باید برای گرفتن رتبه برتر در گوگل در نظر داشته باشید؟ این مقاله تمام پاسخ های این سوالات را ارائه می دهد.

۱- جستجو با تلفن همراه روز به روز افزایش می یابد.

برای مدتی است که دستگاه های موبایل مانند گوشی های هوشمند و تبلت ها در اطراف ما هستند. اکنون همگان آگاه هستند که بخش بزرگی از ترافیک ناشی دستگاه های تلفن همراه و به نوبه خود جستجو توسط تلفن همراه است.

به طور طبیعی، مدیران وب به این روند پاسخ داده اند. من خیلی خوشحالم که اگر این پست وبلاگ را می خوانید، وبسایت شما در حال حاضر پاسخگو و سازگار با تلفن همراه است است. با این حال، این چیزی بیشتر از فقط یک تم وردپرس پاسخگو است.

۲- جستجوی صوتی

گوگل جستجوی صوتی را در برنامه تلفن همراه خود ارائه کرده است. بینگ نیز آن را تا به حال داشته، و دستیارانی مانند Cortana عمدتا از طریق جستجوی صوتی کار می کنند.

 این یعنی چی؟ ساده است! جستجوی صوتی یک پدیده جدید است و همیشه در حال افزایش است. این را در نظر بگیرید: حدود ۴۰٪ از کاربران جستجوی صوتی فقط در شش ماه گذشته استفاده از آن را شروع کرده اند. این به این معنی است که جستجوی صوتی هنوز یک مفهوم نسبتا جدید است و امروزه کشف شده است.

چگونه می توان یک استراتژی سئو ی خوب برای این سیستم ایجاد کرد؟ جستجوی صوتی بسیار مهم است اگر وب سایت شما دارای محتوا در یک زبان خاص است. سخنرانان این زبان بیشتر تمایل به صحبت کردن و جستجو در زبان خود را دارند، در نتیجه وب سایت شما یک مزیت ممکن را از نظر نتایج جستجو فراهم می کند. در اینجا یک مثال وجود دارد: شما در حال اجرای یک سایت خبری در گرجستان هستید. اکنون سخنرانان زبان گرجی ممکن است یک جستجوی صوتی را برای یک عبارت خاص در زبان خود انجام دهند. بدیهی است، وب سایت شما می تواند نزد یک غیر گرجی ارجح باشد تا جایی که محتوای شما و تمام عوامل دیگر مرتب باشند.

 بنابراین، شما باید استراتژی کلمه کلیدی خود را دوباره ارزیابی کرده و سعی کنید آن را بیشتر بر اساس “زبان طبیعی” کنید.

۳- Bing هم مورد توجه قرار دهید

 هنگامی که جستجو در اینترنت به میان می آید، گوگل در این صحنه تا حدی غالب است به طوری که بسیاری از کاربران تمایل دارند حتی در مورد موتورهای جستجوی جایگزین فکر نکنند. هر چند که این عملی است- با سهم اکثریت از بازار جستجو، گوگل تقریبا مترادف با جستجو در اینترنت است. با این حال، بینگ یک گزینه ارزشمند است و شما باید به طور جدی هنگام طراحی یک استراتژی سئو  آن را برگزینید.

 چرا؟ به این ترتیب: بینگ موتور جستجوی پیش فرض برای Cortana و مایکروسافت ویندوز است. به علاوه، بینگ همچنین بخشی از معیارهای جستجوی Alexa.com است. در حال حاضر تعداد کاربران ویندوز را در سراسر جهان شمارش کنید. بدیهی است، مخاطبان کم نیستند که بتوانید آن را نادیده بگیرید.

 علاوه بر این، بینگ به خوبی با جستجوی صوتی کار می کند، و همانطور که در بالا ذکر شد، وب سایت هایی که با کلمات کلیدی مبتنی بر زبان طبیعی کار می کنند، می توانند احتمال بیشتری در نتایج جستجو صوتی داشته باشند.

   بنابراین اگر قبلا چنین کاری را انجام نداده اید، در Bing Webmaster Tools ثبت نام کنید. لازم نیست که آن جنبه اصلی استراتژی سئو شما باشد، بلکه مطمئن شوید که Bing در هنگام تصمیم گیری در مورد سئو وب سایت شما مورد توجه قرار گرفته است.

۴- جستجوی محلی نیز مفید است

 در نهایت، بسته به ماهیت کسب و کار و وب سایت شما، باید اهمیت سئو های محلی را در نظر بگیرید.

با توجه به تسلط رو به رشد دستگاه های موبایل و مواردی مانند نقشه ها و بررسی های آنلاین، سئو های محلی اخیراً بسیار مهم شده اند. صرف نظر از ماهیت کسب و کار هدف، پزشک و دندانپزشک بودن، و یا رستوران دار و هتل دار و یا حتی لوله کش، نتایج جستجوی محلی با رتبه بندی، بررسی ها و حتی اطلاعات تماس در حال حاضر یک ماهیت حیاتی است.

 اگر کسب و کار شما وابسته به محل است، بسیار مطمئن شوید که اطلاعات تماس شما به روز شده است. ریج اسچ اسنیپ (Rich Snippets)  Rich Snippet] سرویس جدیدی از گوگل است که محتوای صفحات را به نحوی خلاصه می کند که کاربران هنگام مشاهده نتایج جستجو متوجه می‌شوند که محتوای آن صفحه چیست[  در قالب بررسی و رتبه بندی نیز می تواند مفید باشد. قابلیت جستجوی محلی به یک ضرورت تبدیل شده است و هر روش مناسب بهینه سازی موتور جستجو باید جستجو محلی را به حساب آورد.

نتیجه گیری

 بنابراین شما تعدادی از آخرین روند های سئو را برای در نظر گرفتن دارید و آنها را برای کمک به رتبه بندی صفحه بهتر در گوگل در ذهن داشته باشید.