طراحی سایت صنعتی

طراحی سایت صنعتی

طراحی سایت صنعتی :  اگر تا به حال به وب سایت صنعتی خود نگاه کرده اید و تصور نموده اید که “ممکن است وقت آن رسیده باشد که آن را ارتقا دهید”، شانس این است که زمان گذشت و شما ناراضی هستید. موتورهای جستجو که به طور مداوم الگوریتم های جدید را می گسترند و هر روز روندهای طراحی وب سایت جدیدی شکل می گیرند، قابل درک است که مدیران مستغرق در اندیشه فقط سعی دارند سر خود را بیرون از آب نگه دارند. طراحی مجدد وب سایت ها فرآیندهای طولانی و کاربری هستند که نیاز به ورودی از بخش های مختلف دارند تا مطمئن شوند همه چیز در حال حرکت است.

به ویژه در فضای صنعتی، جایی که منابع محدود است و کارمندان در حال حاضر در صدها مسیر مختلف کشیده می شوند، اضافه کردن یک طراحی مجدد به وب سایت در این درهمی، حداقل در کلام، چشم اندازی ارعاب آور است. اما اگر فهرستی از نتایج ارائه شده را نگه دارید و بر روی هر مولفه ی فردی به عنوان یک پروژه جداگانه کار کنید، این کار، کل پروسه را ساده تر می کند.

۱) زاویه خود را تعریف کنید

قبل از شروع به نوشتن چیزی – به این سوال پاسخ دهید: شما چه ارزشی را به مشتریان خود ارائه می دهید؟ آنچه که شرکت شما را از دیگران جدا می کند، و استفاده از آن به نفع خود را کشف کنید در هر کجا که می توانید.

برای تولید کنندگان سفارشی، داشتن طیف گسترده ای از تجهیزات و قابلیت هایی که می تواند نیازهای مختلف را تامین کند، تمایز خوبی است. برای توزیع کنندگان، ممکن است حضور جهانی و خدمات درخشان به مشتری تمایز شما باشد. فکر کنید که چه چیزی شما را منحصر به فرد می کند و چطور به بهترین وجه می توانید آن را آنلاین ارائه دهید. هنگامی که متوجه شدید چه چیزی به شما در رقابت برتری می دهد، انواع صفحات وبی را در نظر بگیرید که به شما کمک می کنند که این مزایا را توضیح دهید.

پس از اینکه یک نقشه پایه را برای سایت معرفی کردید، می توانید از نوشتن مطالبی که تمامی این پایگاه ها را پوشش می دهد شروع کنید. به خاطر داشته باشید که کلمات و اصطلاحاتی که افراد در جستجوی آنلاین به کار می برند را شامل کنید و به صورت طبیعی در متن قرار دهید تا برای خواننده – و موتور جستجوگر- مورد پسند باشد.

۲) محصولات را در جلو و مرکز قرار دهید

اگر یک مشتری بالقوه در وب سایت شما باشد، مطمئن شوید که پیدا کردن آنچه که دنبال آن می باشد آسان است. به نظر می رسد بسیاری از شرکت های صنعتی فکر می کنند که توضیح روند و فرآیندهای آنها به اندازه کافی موثر بوده و مشتریان برای اطلاعات بیشتر تماس می گیرند.

اما به طور فزاینده ای، بازدیدکنندگان وب سایت به دنبال همه ی این جزئیات به صورت آنلاین هستند تا  قبل از تماس تصمیم بگیرند. به همین دلیل، وب سایت شما باید شامل یک کاتالوگ محصول دارای تصاویر با کیفیت بالا، توضیحات و گزینه های سفارشی سازی موجود، باشد. این نیز یک ایده خوب است که قیمت گذاری هم گنجانده شود، اگر چه برای محصولات سفارشی این قابل درک است که این همیشه امکان پذیر نیست.

اگر بیشتر کار شما سفارشی است و کاتالوگ در اختیار ندارید، می توانید انتخاب کنید که یک ماشین حساب داشته باشید که به کاربران امکان می دهد مشخصات منحصر به فرد خود را وارد کنند و یک مظنه سفارشی دریافت کنند. مزیت این مسیر این است که شما می توانید یک فرم در وب سایت ایجاد کنید که شامل اطلاعات تماس نیز است، که به شما این امکان را می دهد که اطلاعات را ضبط کرده و با افراد علاقه مند ارتباط برقرار کنید.

۳) احساس رهایی از اینکه نامی از قلم بیفتد

خوب، شما ممکن است نخواهید افشا کنید که مشتریان شما چه کسانی هستند، اما اگر لیستی از توزیع کنندگان داشته باشید، ممکن است اطلاعات خوبی برای برجسته سازی باشد. اگر یک چشم انداز به دنبال یک شرکت محلی باشد، اما امکانات اصلی شما صدها مایل دورتر باشد، ممکن است به دلیل بعد مسافت آن چشم انداز خاموش شود. اما اگر توزیع کنندگان در سراسر کشور یا در سراسر جهان قرار داشته باشند، می توانند همه تفاوت ها را تصحیح کنند. و اگر توزیع کنندگان شما شناخته شده باشند، بهتر است.

۴) یک کوچولو خودنمایی کنید

هنگامی که شما در مورد خرید یک آیتم با ارزش بالا فکر می کنید، احتمالا تحقیق خود را برای پیدا کردن بهترین گزینه ممکن انجام می دهید. این در فضای صنعتی متفاوت نیست. افراد می خواهند کسی را پیدا کنند که بتواند چیزی را بدون نیاز به نگرانی در مورد مسائل کیفیت ارائه دهد. بنابراین اگر گواهینامه های ایزو، جوایز و یا الزامات هر محصول خاصی را کسب کرده اید، بگذارید که در وب سایت شما شناخته شود.

منطقه ای در وب سایت به طور خاص برای این شناساندن ایجاد کنید، و گفتار پراکنی نمایید زمانی که هر تصدیق جدیدی به این لیست اضافه می کنید. هر زمانی که شما یک جایزه را دریافت یا یک گواهینامه جدید بدست می آورید، یک پست مطبوعاتی، وبلاگ و پست های رسانه ای اجتماعی را برای اعلام آن قبل از اضافه کردن آن به لیست اصلی در سایت قرار دهید. این فقط بالیدن در مورد حقوق نیست – این در مورد گمارش خود به عنوان یک رهبر کلیدی در صنعت و یک شریک مورد اعتماد است.

علاوه بر این، شما همچنین می خواهید که نشان دهید گواهی نامه هایی را که به کیفیت مربوط نیستند – مانند این که شما متعلق به یک شرکت با مالکیت بانوان هستید و یا کسب و کار شما متعلق به یک اقلیت است. لازم است که بسیاری از شرکت ها الزامات تنوع در زنجیره های عرضه خود را برآورده کنند، بنابراین اگر آنها بتوانند از طریق کار با شما این الزامات را برآورده کنند، به آنها اطلاع دهید.

۵) ناوبری را دست کم نگیرید

در هر صفحه وب، شما می خواهید که گزینه های ناوبری اولیه خود را بدون هیچ گونه مزاحمتی در دسترس داشته باشید. چندین مکان مختلف را امتحان کنید که پیدا کردن آن آسان است در حالی که در همان زمان از مسیر محتوای اصلی شما جدا می باشد. این مانند یک زبانه به نظر می رسد، که هنگامی که شما جای مناسب آن را پیدا کنید معنا پیدا می کند. مثل همیشه، بررسی کنید تا مطمئن شوید که حتی در یک صفحه نمایش کوچک موبایل ناوبری شما بدون در نظر گرفتن فضای بیش از حد در دسترس باشد.

بهترین راه برای رسیدن به این هدف، “پنهان کردن” ناوبری در دیدی ساده در یک آیکون همبرگر کوچکتر است که اساسا سه میله ی دسته ای است که بسیار شبیه یک همبرگر هستند. اگر یک بازدید کننده سایت بر روی آیکون همبرگر شکل ضربه بزند، منوی کامل ناوبری ظاهر خواهد شد.

به طور مشابه، مطمئن شوید که هر پیوند یا دکمه به راحتی قابل ضربه زدن با یک ضربه انگشت روی یک دستگاه تلفن همراه است. اگر تا کنون مرورگری را بر روی تلفن همراه اجرا کرده باشید، می دانید چقدر آسان است که روی پیوند اشتباه کلیک کرده یا به طور تصادفی یک دکمه را هنگام پیمایش ضربه بزنید. سایت را از طریق تلفن همراه خود بارها و بارها اجرا کنید،لازم است تا اطمینان حاصل کنید که کاربر پسند می باشد.

امیدوارم این اطلاعات به برجسته سازی برخی از عوامل مهمی که در هنگام  طراحی سایت صنعتی ریسپانسیو  و بروز شده مورد نیاز است کمک کرده باشد.