عملکرد وب سایت تان برای موفقیت کار شما مهم است. مهمانان سایت شما با گذشت زمان کم صبر می شوند. اگر ببینند که صفحه شما سریعا بارگذاری نمی شود به احتمال زیاد آنها را از دست می دهید.

چطور با موفقیت عملکرد وب سایت تان را ارتقا دهید

عملکرد وب سایت تان برای موفقیت کار شما مهم است. مهمانان سایت شما با گذشت زمان کم صبر می شوند. اگر ببینند که صفحه شما سریعا بارگذاری نمی شود به احتمال زیاد آنها را از دست می دهید.

بعلاوه وقتی سایت شما را ترک می کنند به دیگران هم در این مورد می گویند و دیگر بر نمی گردند. عملکرد سایت برای ابزار جستجوی وب هم ضروری است. گوگل به آن توجه دارد چون سرعت بارگذاری وب سایت برای رتبه بندی جستجو را در نظر دارند.

بهبود طراحی سایت بخش مهمی از ارتقا و حفظ وب است اما معمولا توسط ادمین های وب سایت نادیده گرفته می شود. به پولی که می توانید پس انداز کنید و اینکه اگر درست انجام شود چطور می تواند به قرائت و حرکت شما کمک کند فکر کنید.

۷ توصیه مفید برای بهینه کردن وب سایت تان و ارتقا عملکرد آن:

۱- تصاویرتان را ارتقا دهید  

تصاویر بزرگتر منجر به زمان بارگذاری بیشتر می شود (چون برنامه شما اطلاعات بیشتری را دریافت می کند). پس اندازه مناسب و درستی برای تصویر انتخاب کنید.

بعلاوه طراحی درست تصویر را برای کار فعلی انتخاب کنید و حتما سایز تصاویر را سریعا تعیین کنید.

۲- HTML تان را بهینه کنید

سعی نکنید از برنامه های مختلف کپی کنید، مثلا پردازنده های کلمه. اینها می توانند توده ای از HTML پیچیده را به همراه بیاورند که زمان بارگذاری طولانی تر بر روی صفحه را کم می کند.

همچنین ساختارهای سر راست را در HTML تان استفاده کنید و مدل ها را یکنواخت نگه دارید چون برنامه ها ظرفیت آنالیز موثر تر صفحه تان را دارند.

و نهایتا فراموش نکنید که فضای سفید برای وضوح و خوانایی است (برای افراد) اما اندازه کلی ( به بایت) صفحه تان را اضافه کنید.

۳- درخواست های HTTP را کاهش دهید

ممکن است برنامه نویس شما ترتیب خاصی از رکوردهای CSS را برای ادامه دادن چیزهایی که در محدوده بهبود مرتب شده اند، حفظ کند. وقتی صفحه شما شروع به کار می کند این اسناد را در مجموعه کوچکتری ترکیب کنید و می توانید کمیت تقاضاهای HTTP برای سرورهای وب تان را کاهش دهید. اسناد javascript را هم می توانید ترکیب کنید. بعلاوه پیکسل های تصویر را هم بررسی کنید چون شما را قادر می سازد که چند تصویر را ترکیب کنید. پس می توانید از CSS برای کنترل اینکه کدام بخش تصویر ترکیب شده ارائه شود استفاده کنید.

۴- به جای تصاویر، متن ها را انتخاب کنید

مطمئن باشید تعادلی بین یک طرح خوب و یک اجرای فوق العاده وجود دارد. متن خیلی سریعتر از تصاویر منتقل می می شود و برای سئو اجباری تر است. برای سرفصل ها همیشه از متن استفاده کنید (نه تصاویر).

۵- از شبکه انتقال محتوا استفاده کنید

این شبکه ها (CDN) می توانند در ارائه محتوای استاتیک مفید باشند مثل تصویر، رسانه فعل و انفعالی و بارگذاری های اسناد. آنها برای دسترسی سریع و عملکرد عالی معروفند. خاصیت منتقل شده آنها دلالت بر این دارد که شی نزدیکتر به کاربر دور ارائه می گردد.

۶- داده هایتان را ذخیره کنید (cashe)

این می تواند موضوع پیچیده تری باشد اما شما می توانید اجرا را با انجام رزروها در سمت سرور و مشتری (برنامه) کارآمدتر نمایید. ذخیره سمت سرور کمیت درخواستهایی را که شما برای سرور پایگاه داده ها ارسال می کنید محدود می کند در حالیکه رزرو برنامه می تواند تقاضاهای HTTP و بازه را کاهش دهد.

۷- از خطاهای HTTP بپرهیزید

خطاهای HTTP 404 یا همان خطای “Page not Found”  را بررسی کنید و از تغییر مسیر به سمت منابع پرهیز کنید. بعلاوه خطاهای سرور را نظارت کنید و برای رسیدگی به اشتباهات فاحش تکراری با برنامه نویس تان همکاری کنید.