چگونه وب سایت خود را به یک نام دامنه متفاوت انتقال دهید

چگونه وب سایت خود را به یک نام دامنه متفاوت انتقال دهید

تغییر سخت است، اما گاهی اوقات این کار درست است. انتقال سایت شما به یک نام دامنه جدید، تغییری است که اگر درست انجام شود، نباید رنج آور باشد.

شاید طراحی سایت یا وب سایت شما فراتر از هدف اولیه آن گسترش پیدا کرده و نام دامنه ای که شما شروع کرده اید، دیگر متناسب با آن نیست. شاید مشتریان شما با املا یا به خاطر سپاری نامتان مشکل دارند. یا شما ممکن است با یک نام که ارزان و در دسترس بود آغاز کردید اما الان زمان به روز رسانی سایت شما است. دلایل معتبری برای تغییر نام دامنه شما وجود دارد.

به یاد داشته باشید، زیرا URL شما “U” است، سوئیچ کردن نام دامنه چیزی نیست که به آسانی انجام شود. برخی از شرکت ها در هنگام تغییر دامنه ها، در سقوط رتبه بندی جستجو گوگل قرار می گیرند. برای گوگل زمان نیاز است برای فهرست صفحات وب سایت شما با دامنه جدید.

قبل از تصمیم گیری برای تغییر دامنه ها، اگر راه حل دیگری وجود دارد، آنرا در نظر بگیرید. هنگامی که شما گزینه های دیگر را در نظر گرفته اید ولی هنوز هم می خواهید تغییر دهید، برخی از مراحل مفید که در حال حرکت دامنه برای شما مفید خواهد بود عبارتند از:

۱- یک لیست سایت ایجاد کنید

یک لیست از تمام URL های وب سایت خود ایجاد کنید. به عنوان مثال:

novinwebsite.com/page1.html، novinwebsite.com /page2.html

۲- تنظیم ریدایرکت ها

تنظیم ۳۰۱ redirect  برای هر یک از صفحات در لیست خود را به صفحه مربوطه در نام دامنه جدید خود انجام دهید. این مهم است که به گوگل بگویید که صفحه به آدرس جدید منتقل شده است.

۳- کمی از محتوا را انتقال دهید

با حرکت دادن برخی از مطالب خود به دامنه جدید شروع کنید. گوگل توصیه می کند یک نمونه کوچک از محتوا را به یک دامنه جدید منتقل کنید تا هرگونه اثرات در ترافیک و ایندکس شدن صفحات در رجستجو را آزمایش کند. بهترین انتخاب یک بخش با ترافیک کم است. این نوعی از تمیز کردن است که توصیه می شود برای اولین بار در یک نقطه غیر قابل توجه آزمایش شود تا اطمینان حاصل شود که محصول چیزی را خراب نمی کند.

۴- تاریخ و زمان را انتخاب کنید

اگر همه چیز در آزمایش شما خوب عمل می کند، وقت آن است که حرکت خود را برنامه ریزی کنید. زمانی را انتخاب کنید که برای سایت شما بسیار محبوب نیست. به عنوان مثال، یک سایت کسب و کار ممکن است یک وقت آخر هفته یا نیمه شب را برای مهاجرت نام دامنه انتخاب کند. همچنین ممکن است بخواهید یک پیام «برنامه نگهداری سایت» را برای هشدار و / یا به روزرسانی های کاربرانی که در طول غیر فعال بودن سایت در هنگام سوویچ به آن سر می زنند قرار دهید.

۵– اجازه دهید گوگل بداند شما منتقل شدید

پس از انتقال به نام دامنه جدید خود، باید به گوگل بگویید که دامنه ها را تغییر داده اید. شما می توانید این کار را با ابزار تغییر آدرس در کنسول جستجوی گوگل انجام دهید.

۶- نقشه سایت خود را به روز کنید

پس از اتمام انتقال، مطمئن شوید نقشه سایت جدید خود را به گوگل ارسال کنید. گوگل همچنین توصیه می کند که نقشه قدیمی سایت را که حاوی URL ها است را نیز ارائه دهید.

در حالی که انتقال دامنه ها می تواند کار زیادی برای وب سایت ها ایجاد نماید ولی می تواند منطقی باشد زیرا سایت شما رشد می کند و محبوب تر می شود.