چگونه وب سایت خود را ایجاد کنید

چگونه وب سایت خود را ایجاد کنید

امروزه وب سایت ها مکانیسم اصلی در توسعه کسب و کار شما هستند. این به شما کمک می کند که فعالیت خود را تبلیغ و ارائه دهید، مشتریان جدید کسب کنید، کسب و کار خود را گسترش دهید، بنابراین داشتن یک وب سایت بسیار ضروری است.

در این مورد، شما شروع به فکر کردن در مورد چگونگی طراحی سایت خود می کنید. بله، آسان است که یک وب سایت را به یک توسعه دهنده پیشرفته سفارش دهید، اما چرا پول زیادی صرف کنید، اگر بتوانید یاد بگیرید چگونه این کار را توسط خودتان انجام دهید؟

این مقاله به شما کمک خواهد کرد که شروع کنید، و چرا تجربه در ساخت وب سایت ها به دست نیاورید.

هدف وب سایت را مشخص کنید

برنامه ای برای آنچه که شما با سایت خود انجام می دهید، داشته باشید. این ممکن است یک سایت مواد غذایی، وبلاگ مد، فروشگاه آنلاین یا یک وبلاگ آموزنده برای جذب مشتریان بالقوه باشد. یا، شما یک شرکت تجاری هستید و می خواهید خدمات یا محصولات خود را پیشنهاد کنید، حتی ممکن است از وب سایت به عنوان (بیزینس کارت) کارت کسب و کار استفاده کنید.

دامنه و هاستینگ (میزبانی وب)

 یک نام دامنه برای وب سایت خود انتخاب کنید که کوتاه، جذاب، متناسب با کسب و کار شما باشد و در ارتقاء کمک کند. سپس شما نیاز به انتخاب یک ارائه دهنده میزبانی وب دارید، جایی که وب سایت شما باید در آن میزبانی شود. یک مورد دیگر، یک میزبان سریع و قدرتمند برای وب سایت خود با پشتیبانی خوب را انتخاب کنید.

نرم افزار مدیریت محتوا

 وردپرس و جوملا هر دو از نرم افزارهای مدیریت محتوای رایگان و انعطاف پذیر هستند. به سبب این دو سیستم عامل، شما از برنامه نویسی اجتناب خواهید کرد.

تم (Theme)

اگر شما یک توسعه دهنده باتجربه نیستید بهتر است که برخی از تم های دلخواه را از فهرست تم های قبلا ایجاد شده، انتخاب کنید. در سیستم عامل وردپرس و جوملا هزاران تم برای سلیقه و خواسته های شما وجود دارد. تم بسیار مهم است، باید شیک، جذاب و چشم نواز باشد.

شرکت نوین وب سایت تم های بسیار زیبایی برای کاربران فراهم می کند. تم های نوین وب سایت بسیار مناسب برای فعالیت های تجاری  بوده و پاسخگو و قابل تنظیم است، در واقع، شما می توانید خودتان آن را تست کنید و بهتر بشناسید. اجازه دهید تصور کنیم که شما تم ما را انتخاب کرده و آن را در وب سایت خود فعال نموده اید. گام بعدی طراحی آن به سلیقه خود، پر کردن آن با بسیاری از ویژگی های جالب و مفید، پلاگین ها، پسوندها (اکستنشن ها) و در پایان پر کردن اطلاعات محتوایی شما می باشد.

پلاگین (افزونه) 

 شما می توانید با افزونه ها بیشتر کار کنید: شما می توانید دکمه های اشتراک گذاری برای شبکه های اجتماعی، فیلم ها و تصاویر، داشته باشید، نمونه کارهای خود را ایجاد کنید، یک فروشگاه آنلاین ایجاد کنید. اگر محصولات خود را دارید و می خواهید آنها را نشان دهید، پس از پلاگینِ کاتالوگ، برای نمایش محصولات با منظره ای خوب استفاده کنید. شرکت ما هر گونه پلاگین را فراهم می کند، به عنوان مثال، پلاگین کاتالوگِ محصولاتِ نوین وب سایت، دارای طراحی و نمایش بسیار شیک است و فقط در چند مرحله فروشگاه آنلاین آماده است. یا اگر شما یک عکاس هستید و یا فقط یک شرکت برای نشان دادن تصاویر و فیلم های خود دارید، پلاگین های مناسب برای نشان دادن کار شما، با کمک پلاگین های گالری نمونه کار، گالری تصاویر، ویدئو گالری و اسلایدر وجود دارد.

بازاریابی (Marketing)    

وب سایت شما باید یک استراتژی بازاریابی خوب داشته باشد. بسیار مهم است که یک تکنیک بازاریابی خوب و برنامه ریزی شده برای جذب بازدیدکنندگان خود داشته باشید. برآورد کنید که کدام روش بازاریابی برای سایت شما مناسب است. شما همچنین می توانید از شبکه های اجتماعی استفاده کنید، که به خوبی کار می کند.

وب سایت سازماندهی شده

 هنگامی که افراد از سایت شما بازدید می کنند، باید به راحتی درک کنند که وب سایت شما در مورد چه چیزی است، چه کاری را بعدا انجام می دهند، بتوانند یک مقاله مفید را به اشتراک بگذارند یا بخوانند، و باید هدایت و راهیابی آسانی داشته باشد. وب سایت نیازی نیست که همه را سرگرم کند، زیرا دارای یک جهت خاص است. در سایت خود چیزهای خیلی زیادی را ایجاد نکنید، زیرا گشت و گذار در شلوغ ترین سایت برای بازدیدکنندگان آسان نیست.

محتوا

 یک محتوای قدرتمند و جالب داشته باشید، این کمی دشوار است اما برای حفظ بازدیدکنندگان در وب سایت شما ضروری است.

 بنابراین، این ها نکات اساسی برای ساخت وب سایت، برای شروع و اجرای یک کسب و کار موفق آنلاین بود. خلاق تر، پر انرژی تر و پر از ایده های جدید باشید و به آنها تحقق ببخشید.