چگونگی انتخاب یک سرویس میزبانی وردپرس

چگونگی انتخاب یک سرویس میزبانی وردپرس

انتخاب میزبانی وب وردپرس برای طراحی سایت وردپرس یکی از مهم ترین تصمیمات شما در زمان ایجاد یک وب سایت جدید وردپرس است. آرایه گسترده ای از گزینه های میزبانی وردپرس برای انتخاب وجود دارد.از گزینه های میزبانی وردپرس اشتراکی مقرون به صرفه که فقط چند هزار تومان در هر ماه هزینه دارد تا میزبانی  وردپرس اختصاص داده شده پر هزینه تر، برای خود میزبانی سایت وردپرس شما، وجود دارد.

 ویژگی ها، شیوه ها و محدودیت های ظرفیت ارائه شده با هر گزینه میزبانی وردپرس، به طور مستقیم بر عملکرد، در دسترس بودن و امنیت وب سایت وردپرس شما، تأثیر دارد. اکثر ارائه دهندگان میزبانی وردپرس، محیطی به طور کامل میزبانی شده مهیا می کنند، که تمرکز اصلی این مقاله است.

میزبانی وردپرس: محدودیت های CPU

 اولین چیزی که باید در یک برنامه میزبانی وردپرس دنبال کنید این است که کدام محدودیت های CPU را شامل می شود. در یک محیط میزبانی مشترک، شما بخشی از توان محاسباتی وب سرور را خریداری می کنید، بنابراین مهم است بدانید که شما مجاز به استفاده چه مقداری از آن هستید. برنامه های میزبانی وردپرس به اشتراک گذاشته شده، اغلب به شما حداکثر مقدار CPU رامی دهد که شما مجاز به استفاده از آن می باشید همراه با تعداد ثانیه هایی که شما مجاز هستید در آن سطح باقی بمانید. به طور کلی، مقدار بالاتر هر یک از این اعداد بهتر است. و بدیهی است که هرچقدر وب سایت شما ترافیک بیشتری را دریافت نماید، این موضوع برای شما از اهمیت بیشتری برخوردار است.

میزبانی وردپرس: دسترسی به SSH / sFTP

 برای مدیریت سایت وردپرس خود، شما نیاز به توانایی آپلود و تغییر فایل ها در حساب کاربری میزبانی وردپرس یا وب سرور خود را دارید. بسیار مهم است که شما از یک اتصال امن استفاده کنید، که بتوانید با استفاده از هر یک از SSH یا sFTP کار خود را انجام دهید، هر زمان که اتصال برقرار می کنید. اطمینان حاصل کنید که ارائه دهنده میزبانی وردپرس شما از دسترسی امنی که نیاز دارید پشتیبانی می کند. اتصال شما  به سرور از طریق sFTP  قدیمی و ساده، شما را متوجه خطرات امنیتی قابل توجهی می کند، زیرا این اطلاعات از طریق اینترنت به صورت متن ساده ارسال می شود، جایی که SSH یا sFTP از رمزگذاری استفاده می کنند.

میزبانی وب وردپرس: (TLS (SSL

 TLS (و پیش از آن SSL) تکنولوژی رمزگذاری است که برای برقراری ارتباط رمز نگاری شده بین مرورگر بازدیدکنندگان وب سایت شما و وب سرور وردپرس شما استفاده می شود. شما می توانید صفحه وب ای که TLS را تسریع می کند تشخیص دهید، که زیرا که همیشه به جای http با https شروع می شود. توصیه می کنیم که فقط یک وب سایت https را اجرا کنید. حداقل باید اطمینان حاصل کنید که صفحه ورود وردپرس شما (معمولا چیزی شبیه به https://example.com/wp-login.php) و هر صفحه ای که اطلاعات حساس را از کاربران شما دریافت می کند یا به آنها نشان می دهد صفحات https است. بیشتر برنامه های میزبانی برای این قابلیت اضافی هزینه دریافت می کنند یا ممکن است مجبور شوید گواهی نامه خود را خریداری کنید، بنابراین اطمینان حاصل کنید که شما چقدر هزینه برای آن می پردازید.

میزبانی وردپرس: IP اختصاصی

 اکثر وب سایت ها در برنامه های اشتراکی میزبانی وردپرس، یک آدرس IP بین کاربران به اشتراک گذاشته می شود. در اکثر موارد هیچ مشکلی وجود ندارد. به طور کلی یک آدرس IP اشتراکی نباید وب سایت شما کند کند یا رتبه بندی سئو شما را تحت تاثیر قرار دهد. همیشه این شانس وجود دارد که اگر یکی از کاربران آدرس IP خود را در رفتار مخرب یا هرزنامه قرار دهد، این ممکن است IP توسط قرار گرفتن در لیست سیاه به وسیله یک سازمان مانند Spamhaus، بر وب سایت شما تاثیر بگذارد. علاوه بر این، تعدادی چیزهای دیگر وجود دارد که شما را مجاب می کند برای راحتی یک آدرس IP اختصاصی داشته باشید.ما پیشنهاد می کنیم مطمئن شوید که می دانید که آدرس های آی پی اختصاصی، در دسترس هستند و قبل از پیوستن به برنامه میزبانی وردپرس، هزینه ها را درک کرده اید.

میزبانی وردپرس: جداسازی حساب

 برنامه های میزبانی وردپرس به اشتراک گذاشته شده به منظور پایین نگه داشتن هزینه های خود، تعداد زیادی از سایت ها را در یک سرور یکسان قرار می دهند. این یک گزینه عالی برای بسیاری از وب سایت های وردپرس است، به طوری که معمولا شرکت میزبان این صرفه جویی را برای شما در قالب قیمت بسیار پایین میزبانی، به ارمغان می آورد. تا زمانی که آنها بتوانند ظرفیت و قابلیت استفاده برای خوشحال نگه داشتن بازدیدکنندگان و قابلیت های مورد نیاز برای حفظ ایمن وب سایت شما را فراهم کنند، باید با یکی از این برنامه ها خوب باشید. یکی از مهم ترین چیزها برای شما که باید آن را تایید نمایید این است که وب سایت شما به درستی جدا (یا “محبوس”) شده باشد از وب سایت های دیگری که شما یک سرور را با آنها به اشتراک گذاشته اید. اگر وب سایت شما به درستی از سایر وب سایت های میزبانی شده روی سرور شما جدا نشود، خطر هک شدن توسط یک هکر که اول به یکی از “سرورهای متصل” به شما دسترسی پیدا کرده است وجود دارد.

 در طول تحقیق ما برای این مقاله و لیست همراه، ما دریافتیم که تقریبا همه شرکت های میزبان ادعا می کنند که سطوحی  از جداسازی حساب را ارائه می دهند. با این حال، تعدادی از آنها حاضر به ارائه هر گونه جزئیات در مورد چگونگی دستیابی به آن، با اشاره به محرمانه بودن و یا مسائل مربوط به مالکیت معنوی، نبودند. در حالی که ممکن است حقیقت را بیان کنند، این یکی از جزئیات فوق العاده مهمی است که ما به طور کامل نیاز داریم. توصیه می کنیم از هر ارائه دهنده میزبانی، که نمی تواند یا به اشتراک نمی گذارد که چگونه در سرورهای وب به اشتراک گذاشته خود، جداسازی حساب را اجرا می کنند، اجتناب کنید.

میزبانی وب وردپرس: حالت ایمنی (مد سکوریتی)

 مد سکوریتی (ModSecurity) یک فایروال نرم افزاری متن باز است که می تواند به طور کلی پیکربندی شود تا یک پلاگین امنیتی توصیه شده وردپرس مانند Wordfence را تقویت نماید تا به صورتی سازگار اجرا شود. بیشتر ارائه دهندگان میزبانی وب وردپرس، آن را به نوعی ارائه می دهند. توصیه می کنیم که یک میزبان را انتخاب کنید که آن را ارائه می دهد و به طور ایده آل، توانایی سفارشی کردن پیکربندی آن را می دهد.

میزبانی وردپرس: سایر نرم افزارهای امنیتی

 بسیاری از میزبان های وردپرس گزینه های نرم افزاری امنیتی بیشتری را ارائه می دهند. آنها همچنین می توانند محدود کنند نوع نرم افزار امنیتی که شما مجاز به اجرای آن هستید. ما توصیه می کنیم که بررسی کنید که شما مجاز به نصب و اجرای افزونه های امنیتی Wordfence هستید.

میزبانی وردپرس: پشتیبانی

 در صورتی که سایت شما هک شده است، این فوق العاده مهم است که شما قادر به واکنش سریع باشید. به طور کلی، هرچه سریع تر از هک بازیابی صورت گیرد، تاثیرات کمتری بر شما و کاربران شما دارد. در بسیاری از موارد شما به میزبان وردپرس خود نیاز دارید تا به تلاش های بازیابی شما کمک کند. به همین دلیل بسیار مهم است که شما متوجه شوید که چه مقدار سریع، تیم پشتیبانی میزبان شما پاسخ می دهد، شما چگونه مجاز به تماس با آنها هستید و اینکه منابع پشتیبانی آنها چقدر مناسب است. ما توصیه می کنیم که میزبانی را انتخاب کنید که در صورت نیاز به پشتیبانی روزانه از طریق تلفن در ۲۴ ساعت شبانه روز و ۷  روز هفته می پردازد و آنها مناسب هستند.

میزبانی وردپرس: پشتیبان گیری و دسترسی به فایل ورود و تاریخچه

 در مورد یک هک، پشتیبان گیری یکی از مهمترین ابزارهای شماست. داشتن توانایی برای بازگرداندن وب سایت به حالت قبل از هک، می تواند از بین بردن کدهای مخرب از سایت شما را بسیار آسان نماید و به سرعت از وب سایت خود پشتیبان گیری کنید. توصیه می کنیم میزبانی را انتخاب کنید که به طور خودکار روزانه از سایت شما پشتیبان گیری می کند و حداقل ۳۰ روز پشتیبان گیری ها را حفظ می کند. این مهم است زیرا گاهی اوقات سایت شما برای چند روز هک شده بدون این که شما متوجه شده باشید، بنابراین اگر پشتیبان های قدیمی تری داشته باشید، می تواند بسیار مفید باشد.

 فایل های ورود به سرور یک منبع غنی از اطلاعات هستند، هنگامی که شما در حال تلاش برای شناسایی آسیب پذیری هستید که منجر به هک وب سایت شده و می خواهید تاثیر کلی آن را بر وب سایت خود مشخص نمایید. حداقل توصیه می کنیم یک برنامه میزبانی وردپرس داشته باشید که به شما اجازه دسترسی سریع به فایل ورودی برگشتی حداقل تا ۲۴ ساعت را می دهد. در حالت ایده آل شما همچنین بایستی توانایی بایگانی فایل های ورودی قدیمی تر از ۲۴ ساعت برای ۳۰ روز را داشته باشید.

نتیجه گیری

ما امیدواریم که این مقاله به شما درک مفیدی از ویژگی های خاصی که شما باید در یک برنامه میزبانی وردپرس دنبال کنید داده باشد.