چه قدر سئو قوی وب سایت شما را بهتر می کند

چه قدر سئو قوی وب سایت شما را بهتر می کند

هدف از بهینه سازی موتور جستجو (seo)  این است که وب سایت شما در جستجوی ارگانیک در رده بالاتری قرار بگیرد، با هدف نهایی به دست آوردن ترافیک واجد شرایط از درخواست های جستجو مربوط به کسب و کار شما است. این در مورد بهبود دیده شدن و جذب بازدید کننده است، همه بدون نیاز به پرداخت برای کلیک شدن.

اکثر مردم فکر می کنند این همه کاری است که سئو می تواند انجام دهند، اما در واقع یک رابطه قدرتمند بین سئو و فروش آنلاین وجود دارد. بهینه سازی موتور جستجو، هنگامی که به درستی انجام شود، می تواند باعث افزایش سود  و نرخ بازگرداندن کاربر به سایت شود.کاربرد موتورهای جستجو به طور قابل توجهی افزایش می یابند و محتوای برجسته ای را به نمایش می گذارند. و همانطور که اتفاق می افتد، کاربران برای این چیزها ارزش قایلند(حتی اگر لزوما آن را بیان نکنند).

در زیر ما بررسی می کنیم که چگونه سئو می تواند در کمک به وب سایت شما برای نتایج بهتر نقش بازی کند:

جذب ترافیک واجد شرایط از طریق اهداف کلیدی استراتژیک

اگر استراتژی سئو شما بر روی اصطلاحات و عبارات جستجو که مناسب و مرتبط با نام تجاری شما است متمرکز شده باشد،شما باید نه تنها در جذب ترافیک، بلکه ترافیک ویژه به وب سایت خود از طریق جستجو موفق باشید. مگر اینکه شما یک نام تجاری بزرگ ملی باشید، تلاش های سئو شما احتمالا کمتر به رتبه بندی عمومی و رقابتی تبدیل می شود که نرخ بسیار پایین را تبدیل می کنند و بیشتر با هدف قرار دادن عبارات بلندتر که بسیار مرتبط با نام تجاری و خدمات شما هستند انجام می شود. کاربرانی که از طریق این شرایط وارد می شوند احتمال بیشتری دارد که آنچه به دنبال آن هستند را پیدا کنند و برای آنان بیشتر احتمال نتیجه خوب وجود دارد. از این طریق داشتن یک استراتژی سئو می تواند به شما کمک کند تا ترافیک را جذب کنید که پیش زمینه باز گرداندن مجدد است.

توسعه صفحات فرود که با قصد کاربر منطبق است

هدف موتور جستجو این است که برای کاربر بیشترین نتیجه مرتبط را فراهم کند. به این معنی که اگر کاربر کلمه نایک قرمز را جستجو کند، گوگل یک صفحه اصلی خرده فروشی را به عنوان اولین نتیجه  نخواهد آورد، بلکه به صفحه دسته بندی های محبوب رنگ قرمز برند نایک می رود. چرا؟ زیرا  این صفحه حاوی محتوایی است که کاربر به احتمال زیاد به دنبال آن است. این به این معنی است که سئو به طور طبیعی به شما کمک می کند که با قصد کاربر منطبق شوید و از سایت خود به عنوان نقطه ورود برای خدمت به کاربر استفاده کنید.

اگر شما یک صفحه فرود خوب برای مطابقت با یک مجموعه مشخص از شرایط جستجو ندارید، نمی توانید برای این شرایط رتبه بندی خوبی داشته باشید. بنابراین بخش مهمی از سئو ایجاد صفحات فرودی است که شما نیاز دارید که محتویاتی را که در موتورهای جستجو ایندکس و از طریق ربات های گوگل بررسی می شوند رتبه خوبی داشته باشد. اما صفحات و محتویات مربوطه نیز برای کاربر مناسب هستند – آنها به او کمک می کنند تا آنچه را که او نیاز دارد با کارآیی بیشتری پیدا کند، شانس هایی را که تبدیل می کند را افزایش دهد.

ایجاد صفحات فرود مرتبط با محتوای غنی، به قابلیت دیده شدن جستجو کمک می کند، و به وب سایت شما برای تبدیل ترافیک به فروش کمک می کند.

بهبود زمان بار گذاری برای تاثیر گذاری بر رتبه بندی و باز برگرداندن

گوگل می خواهد بهترین تجربه ممکن را برای کاربران خود ارائه دهد، و تا سال ۲۰۱۰ به ما گفته است که در هنگام تعیین رتبه بندی زمان بارگیری را لحاظ می کند. به همین دلیل است که اگر یک چیز وجود داشته باشد همه ما می توانیم در موردش مطمئن باشیم، بیزاری کاربران از زمان بارگیری آهسته است. تحقیقات زیادی وجود دارد که نشان می دهد زمان بارگیری آهسته میزان bounce rate (نرخ دفع بازدید کننده از سایت)  را افزایش می دهد و تاثیر معکوس بر میزان کلی تغییرات دارد.

گوگل سایت ها را با زمان بارگیری آهسته جریمه می کند و هنگامی که با یک سایت آهسته مواجه می شوند، کاربران کمتر به آن سایت باز برگردانده می شوند. ارائه یک سایت سریع به معنی ارائه یک تجربه کاربری مثبت است که برای هر دو توانایی شما یعنی باز برگرداندن به سایت و رتبه بندی مفید است.

ارائه بهترین تجربه های تلفن همراه برای رضایت الگوریتم ها و کاربران

سئو مدرن نیازمند آن است که برای کاربران تجارب کاربردهای استثنایی تلفن همراه فراهم کند. از سال ۲۰۱۵، بیشتر جستجوهای گوگل در تلفن همراه به جای دسکتاپ انجام می شود. این به این معنی است که تلفن همراه ترافیک جستجو بیشتری را نسبت به دسکتاپ تولید می کند و شما می توانید مطمئن باشید  که گوگل سرمایه گذاری کرده برای حصول اطمینان از این که جستجوهای تلفن همراه تجربیات مثبت را برای کاربران به ارمغان آورد. هیچ رازی نیست: گوگل در این باره روشن است که محتوایی که به نظر نمی رسد برای یک تلفن همراه مناسب باشد، به همان اندازه که محتوای آن است، رتبه بندی نمی شود.

بنابراین، واضح است که برای حفظ بصری قوی بنیانی در جستجو، شرکت ها باید سرمایه گذاری کنند تا محتوای وب خود را به صورت دوستار موبایل به اشتراک بگذارند. البته دلیل دیگری برای ایجاد وب سایت دوستدار تلفن همراه وجود دارد. به این معنی یک تجربه کاربری پیشرفته است که به معنی بازگرداندن کاربر بیشتر برای شما است. این که اگر شما در تلاش برای بهبود تجربه های تلفن همراه خود برای رضایت گوگل و یا رضایت کاربران خود باشید، نتیجه نهایی برای رتبه بندی شما و نرخ بازگرداندن مثبت است.

هنگامی که صحبت از  بهینه سازی موتورهای جستجو و بهبود بازگرداندن کاربر به سایت می شود، هر کدام دارای قدرت تاثیر مثبت بر دیگری است. موتورهای جستجو اکنون قابلیت استفاده بیشتر از همیشه دارند، بدین معنی که با دنبال کردن بهترین شیوه های سئو، شما تجربه کاربر را در سایت خود بهبود می دهید. و در جهت مخالف، اگر شما به خاطر بازگردندن کاربر روی قابلیت استفاده متمرکز باشید، هنوز هم می توانید سایت خود را با آخرین تکنیک های سئو مدرن و موثر تطبیق دهید.