آیا من به گواهینامه SSL برای وب سایتم نیاز دارم

آیا من به گواهینامه SSL برای وب سایتم نیاز دارم؟

به زودی، تغییرات مهمی در مرورگرهای وب در مورد چگونگی برخورد با وب سایت هایی که از طریق HTTPS باز می شوند یا وب سایت های بدون گواهینامه SSL اتفاق میافتد . این بسیاری از شرکت های طراحی سایت و صاحبان وب سایت ها را به تعجب می اندازند که آیا من به گواهینامه SSL برای وب سایتم نیاز دارم؟

یک گواهینامه SSL داده های ورودی کاربر را به وب سایت های شما رمزگذاری می کند تا بتواند ایمن از مرورگر خود به وب سرور شما سفر کند. اطلاعات کارت های بانکی و رمزهای عبور، دو نوع قابل توجه از اطلاعات حساس هستند که نیاز به یک گواهینامه اس اس ال دارند. گوگل موضع گرفته است که داده های موجود در وب سایت شما باید با اس اس ال ایمن باشد. شما به راحتی می توانید پیدا کنید که آیا وب سایت شما یک گواهینامه اس اس ال دارد توسط اینکه ببینید آیا وب سایت شما با HTTP یا HTTPS آغاز می شود. اگر در ابتدا با HTTPS آغاز شد شما گواهینامه SSL دارید.

در طول دو سال گذشته، وب به آرامی به یک تجربه مرور رمز گذاری شده کامل با اس اس ال نزدیک شده است. با توجه به موزیلا، بیش از نیمی از وب سایت ها در وب از گواهینامه اس اس ال برای رمزگذاری ترافیک استفاده می کنند.اگر از گوگل کروم به عنوان مرورگر خود استفاده می کنید، احتمالا “برچسب ناامن” را در نوار موقعیت می بینید.

وقتی متوجه این هشدار می شوید که تلاش برای ورود به سایت با یک صفحه ورود نا امن دارید، از اکتبر، گوگل این برچسب را برای هر صفحه ای که با HTTP ظاهر می شود یا گواهینامه اس اس ال ندارد ظاهر می کند.

فایرفاکس رویکردی متفاوت دارد و کادر جعبه رمز را  در فرم های ناامن را برجسته کرده است. اگر وب سایت شما داده های حساس مانند اطلاعات کارت های بانکی و یا رمزهای عبور را جمع آوری نکند، ممکن است در گذشته شما گواهینامه اس اس ال نیاز نداشتید. با این حال، با توجه به اعلامیه های مرورگرهای جدید، اکنون مهم است که اطمینان حاصل کنید که گواهینامه اس اس ال دارید و وب سایت شما با HTTPS بارگیری می شود.

 چرا باید گواهینامه SSL را در وب سایتم قرار دهم؟

۱- گواهینامه های SSL انتقال داده ها را امن می کند

مهم است که داده هایی را که از طرف کاربران شما به وب سرور شما ارسال می شود، ایمن بگذارید، مخصوصا اگر داده ها به طور طبیعی حساس باشند. اگر یک کاربر در وب سایت شما یک فرم تماس، فرم ورود یا اطلاعات کارت های بانکی را ارسال می کند، برای حفظ اطلاعات آنها باید یک گواهینامه SSL داشته باشید .

۲- یک گواهینامه SSL برای سئو مفید است

الگوریتم جستجوی گوگل وب سایت ها را در رتبه بندی جستجوی خود افزایش می دهد، زمانی که وب سایت شما یک گواهینامه اس اس ال داشته باشد. ممکن است قابل توجه نباشد، اما این یکی از عواملی است که گوگل در هنگام محاسبه جایی که نتایج جستجو در وب سایت شما باید فرود کند، در نظر گرفته می شود.

۳- گواهینامه های SSL اعتماد کاربران شما را افزایش می دهد

وقتی یک کاربر یک گواهی SSL را میبیند، می تواند اطمینان داشته باشد که داده های آنها امن است، در حالی که راه را برای وب سرور شما می سازد. یک گواهی اس اس ال اعتبار و اطمینان را به وب سایت شما اضافه می کند.

چگونه می توانم یک گواهینامه SSL را به وب سایتم اضافه کنم؟

بسیاری از ارائه دهندگان میزبانی وب می توانند گواهینامه اس اس ال را با سهولت نسبی اضافه کنند. اغلب نیاز به یک مدیر سرور برای شروع فرایند تأمین اس اس ال است یا یک مدیر می تواند به صورت دستی با استفاده از یک صادر کننده طرف سوم اس اس ال را نصب کند مانند GoDaddy یا Network Solutions.

هنگامی که گواهینامه اس اس ال نصب شده است، ارائه دهنده میزبانی شما باید تغییر مسیر را پیاده سازی کند تا هر صفحه HTTP به طور خودکار به نسخه HTTPS تبدیل شود. توسعه دهنده وب سایت شما باید هر داده شما، از جمله تصاویر، CSS و فونتهای بارگذاری شده را بررسی کند تا اطمینان حاصل شود تمام داده ها با با URL امن بارگذاری می شوند. در نهایت، گوگل شما را تشویق می کند برای افزودن ورژن SSL به وب سایت خود به عنوان یک دارایی در ابزار وب مستر گوگل. ابزار وب مستر کمک می کند اطلاعات اولیه در مورد وضعیت امنیت وب سایت شما را فراهم کند.