بک لینک چیست و مزایای بک لینک در سئو چیست؟

بک لینک چیست و مزایای بک لینک در سئو چیست؟

بک لینک یکی از واژه های مورد استفاده در جهان بهینه سازی موتور جستجو  (SEO) است.بسیاری از وبلاگ نویسان که اخیرا یک وبلاگ یا وب سایت را راه اندازی کرده اند اغلب برای درک اصطلاح بک لینک دچار مشکل هستند. در این پست، من امیدوارم شما معنی بک لینک و اینکه چرا آنها برای سئو ضروری می باشند و چرا آنها برای موفقیت آنلاین شما مهم هستند را متوجه شوید.

بیا شروع کنیم…

بک لینک، لینک های ورودی به صفحه وب است.

هنگامی که یک صفحه وب به هر صفحه دیگر لینک می شود، آن بک لینک نامیده می شود. در گذشته، بک لینک  معیار اصلی برای رتبه بندی یک صفحه وب بود. یک صفحه با تعداد زیادی بک لینک در موتورهای جستجوی عمده، از جمله گوگل رنک بالایی دارد. این هنوز تا حدی زیادی درست است.

در اینجا یک واژه نامه از لغات مشترک مربوط به بک لینک است که باید بدانید:

Link Juice: هنگامی که یک صفحه وب به هر یک از مقالات خود و یا صفحه اصلی وب سایت شما لینک می شود، از ” Link Juice” عبور می کنند. این Link Juice به رتبه بندی مقاله کمک می کند، و نیز اعتبار دامین (domain Authority) را بهبود می بخشد. به عنوان یک وبلاگ نویس، می توانید Link Juice را با استفاده از تگ no-follow متوقف کنید.

لینک No-Follow: هنگامی که یک وب سایت به وب سایت دیگری لینک می کند، اما لینک دارای تگ No-Follow است، این لینک از Link Juice عبور نمی کند. لینک های No-Follow  در مورد رتبه بندی صفحه مفید نیستند زیرا آنها در هیچ کاری مشارکت انجام نمی دهند. به طور کلی، یک وب مستر هنگام لینک به یک سایت غیر قابل اعتماد از تگ No-Follow  استفاده می کند.

مثال: قرار دادن لینکی از نظرات سایت های دیگر در سایت خود

لینک Do-Follow: به طور پیش فرض، تمام لینک هایی که شما به یک پست بلاگ اضافه می کنید Do-Follow هستند و اینها از Link Juice می گذرند.

لینک دادن دامنه های ریشه (Root Domains): این به تعداد لینک هایی که به وب سایت شما از یک دامنه متصل می شود اشاره می کند. حتی اگر یک وب سایت ده بار به وب سایت شما لینک شده باشد، تنها به عنوان یک دامنه ریشه مرتبط در نظر گرفته می شود.

لینک های کم کیفیت: لینک های کم کیفیت لینک هایی هستند که از سایت های برداشت شده، سایت های خودکار، سایت های هرزنامه یا حتی سایت های غیر اخلاقی می آیند. چنین لینک هایی آسیب بیشتری نسبت به نفعشان دارند. این یکی از دلایلی است که هنگام خرید بک لینک باید مراقب باشید.

لینک های داخلی (Internal Links): لینک هایی که از یک صفحه به صفحه دیگر در یک دامنه لینک می شوند، لینک های داخلی نامیده می شوند. فرایند را به عنوان ارتباط داخلی یا اینترلینکینگ معرفی می کنند.

انکر تکست (Anchor Text): متنی که برای لینک های مهم مورد استفاده قرار می گیرد انکر تکست نامیده می شود. بک لینک انکر تکست، هنگامی که شما در تلاش برای رتبه بندی برای کلمات کلیدی هستید به کار می رود.

مزایای بک لینک در سئو:

قبل از صحبت در مورد مزایای بک لینک، شما باید بدانید که در چند سال گذشته تغییرات زیادی در مورد بک لینک ها انجام شده است.

زمانی بود که حتی لینک های کم کیفیت در رتبه بندی سایت کمک می کردند. اما از زمانی که گوگل از الگوریتم پنگوئن استفاده کرد، تمام ابعاد پشتیابی بک لینک تغییر کرده است.

این مهم است که بک لینک از سایت های با کیفیت داشته باشید و این لینک ها باید متنی باشند. اگر، برای مثال، شما یک سایت در مورد طراحی سایت دارید، و شما لینک هایی را از سایر سایت های غیر مرتبط با کار شما مثلا خودرو ایجاد می کنید، این لینک ها بدون استفاده خواهد بود. هدف شما باید دادن لینک هایی از سایت های قابل اعتماد و مرتبط باشد.

اکنون بگذارید نگاهی به اینکه چرا ایجاد بک لینک برای سایت شما مهم است، بیاندازیم:

۱- بهبود رتبه بندی طبیعی

بک لینک به سایت شما در رتبه بندی بهتر موتور جستجو کمک می کند.

اگر هر یک از محتوا های شما لینک های طبیعی را از سایت های دیگر دریافت کند، این محتوا به طور طبیعی در موتورهای جستجو  رتبه بالاتری پیدا خواهد کرد.

هدف شما باید ایجاد لینک در همه پست ها / برگه ها باشد که به صفحه اصلی شما آنها لینک شده باشد.

۲- ایندکس سریعتر

بک لینک ها به ربات های موتور جستجو کمک می کنند که لینک هایی که به سایت شما بر می گردد را کشف کنند و سایت شما را خزنده ها به طور موثری بررسی می کنند.

به خصوص برای یک وب سایت جدید، مهم است که بک لینک را ایجاد کنیم زیرا آنها به شما در کشف سریع و ایندکش شدن سایت خود کمک می کند.

۳- ترافیک ارجاع شده

یکی از مزایای اصلی بک لینک این است که آنها به دریافت ترافیک ارجاع شده کمک می کنند.

معمولا، ترافیک ارجاع شده هدفند دارای میزان bounce rate (نرخ دفع بازدید کننده از سایت) پایین است.

چگونگه شروع به دریافت بک لینک نمایم

بنابراین اکنون فهمیدید که اصطلاح بک لینک چیست و چگونه با سئو مرتبط می باشد و چرا آنها مهم هستند. بیایید در حال حاضر چند روش ساده برای ایجاد بک لینک به سایت شما یاد بگیریم.

یکی از نکات مهم که شما باید در مورد بک لینک در سئو در نظر داشته باشید این است که تعداد لینک ها اهمیت ندارند، بلکه کیفیت لینک ها مهم هستند. اگر از بعضی سایت های خرید بک لینک برای دریافت لینک به سایت خود استفاده می کنید، به احتمال زیاد توسط گوگل پنگوئن مجازات خواهید شد.

بنابراین سوال اینجاست:

برخی از راه هایی برای دریافت بک لینک با کیفیت برای سایت شما چیست؟

۱- نوشتن مقالات عالی

۲- از روش ساختن لینک شکسته استفاده کنید

۳- ایجاد مقالات بنیادی (مقالات Piller)

۴- شروع به کامنت گذاشتن در سایت ها و وبلاگ های معتبر نمایید

۵- ثبت سایت خود در دایرکتوری های وب

نوشتن مقالات عالی

این بهترین و ساده ترین راه برای دریافت لینک ها برای سایت شما است

اگر مقالات عالی ارسال کنید، مردم به طور طبیعی به آنها لینک خواهند داد

آموزش ها و مقالات با رتبه یک تا ده از نمونه های خوبی از انواع پست است که بالقوه برای گرفتن لینک ها از وب سایت های دیگر به عنوان مرجع هستند.

نکته مهم: چنین مقالاتی بر اساس تحقیقات و نمونه های عملی انجام می شود.

شروع به کامنت گذاشتن کنید

کامنت ها یک راه عالی، آسان و رایگان برای دریافت بک لینک هستند. شروع به کامنت و پست گذاشتن در وبلاگ ها و انجمن های do-follow کنید.

آخرین اخبار نشان می دهد که لینک های no-follow دارای اهمیت نمی باشند، اما شروع به کامنت گذاشتن در هر وبلاگی کنید، و شما مطمئنا از برخی از Link Juice ها بهره مند می شوید

کامنت به شما کمک می کند تا لینک های یک طرفه و همچنین ترافیک بیشتر و دید بهتر موتورهای جستجو را دریافت کنید.

اما هرز اسپم نفرست! کامنت های خوب بگذار

ثبت در دایرکتوری های وب

 ثبت سایت شما در دایرکتوری های وب، راه آسان دیگری برای دریافت بک لینک است

با این توضیح، این روش در این روز ها بسیار محبوب نیست زیرا پیدا کردن یک دایرکتوری وب قانونی آسان نیست. شما باید از دایرکتوری های وبی که از شما برای ایجاد یک لینک به وب سایت خود برای ایجاد وب سایت شما در دایرکتوری خودشان، اجتناب کنید.

همچنین مهم است: اگر شما از هر گونه تاکتیک های ثبت مستقیم خودکار استفاده می کنید، این کار را بلافاصله متوقف کنید. ارسال خودکار وب سایت باعث خواهد شد که سایت شما به عنوان هرزنامه شناخته شود و ممکن است از لحاظ اعتبار دامنه شما و حتی حذف کامل سایت شما از موتورهای جستجو بسیار هزینه داشته باشد.

من امیدوارم که این مقاله به شما در درک مبانی بک لینک در سئو کمک کند و اینکه چرا باید اقدام به ایجاد بک لینک برای سایت خود کنید.