هفت نکته سئو برای وبلاگنویسان جدید

هفت نکته سئو برای وبلاگ نویسان جدید

هنگامی که شما بعد از طراحی سایت بخش بلاگ سایت خود را تازه راه اندازی کردید می خواهید به مقدار زیادی بر روی صفحه خود مطلب بگذارید. فراتر از یادگیری نحوه نوشتن برای وب و تسلط بر بخش فنی ارسال، شما احتمالا یک سوال بزرگ در سر دارید. چگونه می توانم ترافیک وبلاگم را دریافت کنم؟ شما احتمالا قبلا ده ها روش مختلف برای دریافت ترافیک به وب سایت خود را دیده اید. یکی از روشهای محکم و مطمئن برای ترافیک پایدار در طول مدت زیاد، سئو است.

سئو یا بهینه سازی موتور جستجو اشاره به تکنیک هایی است که برای بهبود رتبه بندی سایت شما در نتایج جستجو گوگل، بینگ، یاهو و سایر موتورهای جستجو است. وقتی که حرف از سئو می آید، چند چیز را که لازم است که درست بروید تا به مقصد برسید. در پایین، ما هفت تا از بهترین نکات را برای وبلاگ نویسان جدید ارائه می کنیم. بنابراین می توانید اطمینان حاصل کنید که پایه های مناسب برای رتبه بندی های آینده را تعیین می کنید.

۱- عنوان خود را درست تعیین کنید

عناوین شما مهم تر از آنچه شما فکر می کنید است. عناوین شما وقتی که صحبت به رتبه بندی شما می آید بسیار مهم است. برای شروع در صورت امکان، باید سعی کنید کلمه کلیدی هدف خود را در عنوان خود قرار دهید. دوم، عنوان شما تعیین می کند که آیا مردم واقعا در حال باز کردن و خواندن پست های شما هستند یا نه. افراد فقط عناوین جذاب را به اشتراک میگذارند و می خوانند، بنابراین مطمئن شوید عناوین شما جالب و مرتبط هستند.

۲- اول تحقیقات کلمات کلیدی را انجام دهید

قبل از شروع به نوشتن، باید درک درستی از کلمات کلیدی که می خواهید رتبه بندی کنید، داشته باشید. حداقل، درک کلمات کلیدی موتور جستجو  بازار شما بر اساس آن است،  شما را در جهت درست برای ایجاد محتوای مفید قرار خواهد داد. همچنین به گرفتن ترافیک کمک می کند، زیرا تمرکز به کلمه کلیدی برای هر پست، و بهینه سازی آن کلمه کلیدی به درستی، شانس رتبه بندی پست شما را افزایش می دهد.

۳- کیفیت مهم است

یکی از بزرگترین عناصر تمرکز کیفیت پست شماست. در گذشته در وبلاگ نویسی و سئو شما می توانستید یک پست بدرد نخور، را با کلمات کلیدی پر کنید، و در رتبه بندی باشید. امروزه موتورهای جستجو بسیار دقیق تر هستند. آنها می خواهند محتوا با کیفیت بالا را رتبه بندی کنند زیرا آن ها ارزش بیشتری برای کاربرانشان دارند – افرادی که از موتورهای جستجو مانند Google و Bing برای یافتن پاسخ به سوالات خود استفاده می کنند. به علاوه، افراد بیشتر احتمال دارد که محتوایی با کیفیت بالا را به اشتراک بگذارند، و دیگر وبلاگ نویسان نیز بیشتر به آن لینک ایجاد خواهند کرد. کیفیت پست شما مستقیما مرتبط با ارزش گذاری دیگران است.

۴- قدرت لینک کردن را بدانید

سئو داخلی به همان اندازه سئو خارجی مهم است. یکی از استراتژی های سئو داخلی مرتبط کردن همه مطالب خود  با هم است. به ویکیپدیا بروید تا سایتی را ببینید که به طور موثری این کار را انجام داده است. هر مقاله در سایت خود را به محتوای دیگری که چندین بار نوشته شده  لینک می کند. حداقل ارتباط بین محتوای شما باعث می شود که ربات های موتور جستجو برای خزیدن سایت شما راحت تر باشند . این کمک می کند تا لینک جویس را در سراسر سایت خود پراکنده کنید و ارزش بیشتری را برای خوانندگان شما ایجاد کند.

۵- استفاده از یک پلاگین را در نظر بگیرید

بسیاری از عناصر فنی هستند که شما نیاز دارید به درستی برای بهینه سازی پست های وبلاگ خود آنرا انجام دهید. به جای تلاش برای انجام تمام این موارد توسط خودتان، می توانید از یک افزونه مانند Yoast SEO استفاده کنید. این افزونه یکی از پرطرفدارترین پلاگین های وردپرس است و این دلیل دارد. افزونه در بهینه سازی هر پست در سایت شما برای سئو کمک می کند، در حالی که به شما در مورد مبانی سئو در این زمینه آموزش می دهد.

۶- تمرکز بر خوانندگان بیش از روبات ها

بزرگترین تمرکز شما به عنوان یک وبلاگ نویس باید خوشحالی خوانندگان شما باشد. با تمرکز بر روی تجربه کاربر، شما معیارهای خاصی را در سایت خود خواهید داشت که برای سئو ها خوب است. به عنوان مثال، اگر یکی از پستهای شما دارای بانس ریت (نرخ دفع کاربر) پایین باشد مدت زمان بودن کاربر در سایت شما را افزایش می دهد. گوگل این قطعه محتوا را بسیار ارزشمند می داند و این رتبه بندی را بسیار بالاتر خواهد برد. شما می توانید این معیارها را با استفاده از آنالیز های گوگل مشاهده کنید.خوانندگان خود را  غرق  لذت کنید و رتبه بندی خود را بهبود دهید.

۷-شبکه های دیگر را بشناسید

در حال حاضر شبکه ای از وبلاگ ها وجود دارند که احتمالا به فضای شما نزدیک هستند.  بهترین کار برای شما آشنا شدن با این وبلاگ ها، شبکه و افرادی که آنها را اجرا می کنند است. اگر شما همچنان به تولید محتوای با کیفیت ادامه می دهید، به طور منظم به شبکه های دیگر لینک دهید و محتوای خود را در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید، شما شروع به ایجاد شهرت خواهید کرد. اغلب فقط یک لینک یا اشتراک گذاری از این سایتهای عظیم می توانند برای میزان ترافیک و رتبه بندی شما موثر باشد.

موتورهای جستجو به طور مداوم در حال تحول هستند، اما با اجرای شیوه های بالا، می توانید خودتان و سایت خود را برای موفقیت در طولانی مدت تنظیم نمایید. تمرکز بلند مدت، همیشه مفید خواهد بود زمانی که صحبت از سئو به میان می آید.