پنج راه تبلیغات دیجیتال که می تواند به کسب و کار شما کمک کند

پنج راه تبلیغات دیجیتال که می تواند به کسب و کار شما کمک کند

اگر می خواهید بعد از طراحی سایت کسب و کارتان موفق شود، ممکن است نیاز به تبلیغات آنلاین داشته باشید.هنگامی که مردم استفاده از یک محصول یا خدمات جدید را در نظر می گیرند، یکی از اولین اقداماتی که انجام می دهند، بررسی صفحه فیس بوک یا توییتر شرکت برای بررسی نظرات و اینکه آیا شرکت فعال است یا نه.

تبلیغات دیجیتال جایی است که در آن استراتژی بازاریابی شما باید باشد.اما آگهی های دیجیتال می تواند برای کسب و کارهای کوچک و متوسط ​​خیلی دلهره آور باشد، زیرا اگر مرتکب اشتباه شود، زمان و پول زیادی می تواند به هدر برود.

چگونه می توان به طور موثر به مشتریان بالقوه جدید رسید؟ پنج روش زیر را در نظر بگیرید.

۱- تبلیغات را جستجو کنید

یک راه عالی برای کمک به ترافیک سایت شما، استفاده از جستجو تبلیغات است. این تبلیغات در کنار موتورهای جستجو مانند گوگل مورد استفاده قرار می گیرند و این تبلیغات در بالای صفحه و کنار صفحات جستجو نمایش داده می شوند و تبلیغاتی که به طور مستقیم با آنچه کاربران جستجو می کنند را نمایش می دهد. برای مثال، اگر شما در شیکاگو زندگی می کنید و برای انواع مختلف گل ها گوگل را جستجو می کنید، شما ممکن است تبلیغات برای فروشگاه های گل در منطقه خود را دریافت کنید.

گوگل پادشاه است وقتی حرف از جستجوی تبلیغات می آید، به همین دلیل است که معمولا با بالاترین برچسب قیمت می آید. میانگین هزینه های انجام تبلیغات کمپین های تبلیغاتی زیاد است، اما آنها بسیار عالی هستند، زیرا آنها به شما اجازه می دهند افرادی را که به وضوح علاقه مند به آنچه شما پیشنهاد می دهید،هستند را هدف قرار دهید. یک کمپین جستجوی موثر با کلمات کلیدی مناسب برای هدف شروع می شود. استراتژی های زیادی در مورد انتخاب کلمات کلیدی وجود دارد، اما به عنوان یک قاعده کلی، سعی کنید روی دنباله طولانی تر (رشته های جستجوی طولانی با چند کلمه) به جای یک یا دو کلمات کلیدی که بسیار رقابتی هستند، تمرکز کنید.

۲- تبلیغات نمایشی

تبلیغات نمایش داده می شوند، در سراسر وب سایت ها ظاهر می شوند و در اندازه ها و سبک های مختلف می آیند. آنها می توانند متن، تصاویر، انیمیشن، فیلم ها و فراتر از آن را شامل شوند. این تبلیغات در مناطقی که مخصوص تبلیغات هستند نمایش داده می شود. سایت هایی که تبلیغات را تشویق می کنند، معمولا “بخش تبلیغات با ما” یا چیزی مشابه آن دارند. اگر به آن دسترسی پیدا کنید، مدیران حساب و یا کارشناسان فروش از سایت می توانند با شما تماس بگیرند تا به شما در خرید تبلیغات کمک کنند.

اگر تجربه کمی دارید، می توانید از سایت های شخص ثالث استفاده کنید که به شما اجازه می دهد تا در بسیاری از وب سایت های مختلف در یک زمان تبلیغ کنید و پیشنهادات خود را برای چیزی که شما مایل به پرداخت برای ترافیک سایت خود – گاهی اوقات به عنوان زمان واقعی قیمت گذاری (RTB) یا تبلیغات برنامه ریزی شده ارائه می دهند. شما می توانید یک آگهی را خریداری کنید و تضمین ۱۰،۰۰۰ تاثیرگذاری را دریافت کنید.

بخش دشوار در کسب کار های کوچک و بزرگ این است که شما معمولا نیاز دارید خلاقیت طراحی تان را از قبل آماده کنید. استخدام یک طراح می تواند گران باشد، اما به طور بالقوه لازم است اگر تبلیغات نمایشی  همان شیوه ای باشد که می خواهید انجام دهید. میانگین هزینه تبلیغات بالا است، بنابراین این کمپین ها ممکن است این برای یک صاحب کسب و کار که در مورد بودجه محتاط است، هزینه بالایی داشته باشد.

۳- بازاریابی ایمیلی

رسیدن به مشتریان بالقوه از طریق ارسال ایمیل به آنها یک روش امتحان شده و درست برای رسیدن پیام شما است. برای داشتن یک کمپین موفق ایمیل، شما باید یک پایگاه داده نسبتا بزرگ داشته باشید از افرادی که می خواهید به آنها دسترسی داشته باشید. شما می توانید برای گرفتن این لیست ها چندین راه را بروید. شما می توانید خود با درخواست از افراد برای ثبت نام برای به روز رسانی درباره محصول یا خدمات خود پیوستن به خبرنامه و یا مسابقه ای که در آن آنها نیاز به ارائه ایمیل خود دارند و یا انتخاب برای مکاتبات این لیست را ایجاد کنید. (اینها معمولا مشتری های فعلی هستند). شما می توانید پایگاه داده خود را با درخواست از مشترکان فعلی خود برای اشتراک ایمیل ها با دوستان و خانواده شان گسترش دهید. شما همچنین می توانید یک پیشنهاد ارائه دهید که مردم باید از ایمیل خود برای ثبت نام استفاده کنند، مانند درصدی تخفیف یا یک کتاب الکترونیکی رایگان در مورد موضوع مربوط به محصول یا خدمات شما.

ایمیل هایی که ارسال می کنید باید به طور خاص یک سرویس، تخفیف ویژه یا سرویس تعامل با شرکت، به طور معمول در رسانه های اجتماعی، ارائه دهند. گفته می شود، مهمترین بخش مشاوره ای که من می توانم ارائه دهم این است که در ایمیل هایتان ارزش ارائه کنید. همچنین بهتر است اطمینان حاصل کنید که ایمیل های شما حرفه ای هستند و دارای گرافیک چشمگیر هستند. شما لازم نیست پول زیادی برای گرفتن این گرافیک انجام دهید – بسیاری از دانشجویان کالج یا فارق التحصیلان اخیر به دنبال نمونه کار خود هستند و می توانند با قیمت بسیار مناسب برای شما کار کنند. یا سایت های آزاد مانند fivver را برای برخی طرح های سفارشی سریع ۵ دلاری چک کنید.

هنگامی که ایمیل های شما فرستاده می شوند، می توانید با نظارت بر نرخ های باز، نرخ های کلیک و غیره پیگیری کنید که چگونه کار انجام می دهند. به عنوان مثال، می توانید یک ایمیل به ۵۰۰ نفر ارسال کنید و می توانید مشاهده کنید، که فقط ۱۶۰ نفر در واقع آن را باز کردند. چندین گزینه SaaS وجود دارد که به شما کمک می کند تا کمپین های بازاریابی ایمیل خود، مانند:

Intercom.io، HubSpot و Constant Contact را به صورت خودکار تنظیم کنید.

نظارت بر آمار به شما اجازه می دهد با چیزهایی مانند خطوط موضوعی بازی کنید تا بتوانید به میزان ۱۰۰ درصد بازکردن ایمیل دسترسی پیدا کنید. هزینه های متوسط ​​کمپین های بازاریابی ایمیل نسبتا کم است، بنابراین برای کارآفرین محتاط در مورد بودجه، قطعا ارزش دارد.

۴- تبلیغات اجتماعی

 رسانه های اجتماعی یکی از مهم ترین مکان هایی است که شما باید به صورت آنلاین تبلیغ کنید. مردم ساعتهای بی شماری را صرف امور روزمره خود در فیس بوک، اینستاگرام و توییتر می کنند. مردم به طور مداوم از دیگران در شبکه های خود می پرسند که سالن های موی مناسب را در شهر خود کجاست و یا در صورت سفر به تهران در کدام رستوران غذا بخورند. عضوی از این پلتفرم ها بودن می تواند باعث شود گرفتن مشتری برای شما بسیار ساده تر شود، به خصوص به این دلیل که پروفایل های افراد اطلاعات زیادی را ارائه می دهند. هنگامی که شما با تبلیغات اجتماعی همراه می شوید و پلتفرم ها یی که کمپین های شما را به صورت خودکار راه می اندازند، ممکن است یک بازده بزرگ سرمایه گذاری را مشاهده کنید، زیرا هزینه های متوسط ​​تبلیغات در رسانه های اجتماعی کم است.

۵- هدف گیری دوباره

افرادی که از وب سایت شما بازدید می کنند، بالقوه ترین مشتریان شما هستند. چهار روش فوق از آگهی های دیجیتال به طور فوق العاده خوب است هنگامی که اجرای هدف گیری دوباره نیز کار کند. به سادگی می توان اشاره کرد که هدف گیری دوباره شما باعث می شود که نام تجاری خود را در معرض دید افرادی که پیش از این سایت شما را بازدید کرده و سریع رفته اند ، نگه دارید. شما می دانید که آنها علاقه نشان دادند، بنابراین شما سعی می کنید آنها را دوباره بکشید، تلاش کنید دوباره علاقه ایجاد کنید تا آنها تبدیل به مشتریان پرداختی شما شوند. به عنوان مثال، بگذارید بگوییم شما در وب سایت بزرگ خرده فروشی هستید که به دنبال یک فرش جدید هستید و در نهایت چیزی که دوست دارید در آن نیست. پس از آن متوجه می شوید که تبلیغات برای همان فرش در صفحه فیس بوک، سایت خبری محلی و غیره نشان داده خواهد شد. هدف گیری دوباره می تواند به شما در دستیابی به مشتریان بالقوه که به جمعیت مورد هدف شما می آیند یا افرادی که قبلا علاقه نشان داده اند، کمک کند.

وقتی اولین کسب و کارم را شروع کردم، زمانی که در مورد تبلیغات دیجیتال فکر می کردم، بسیار غافلگیر شدم، اما با انجام تحقیقات زیادی و سپس آزمایش گزینه های مختلف، من توانستم مبانی را به خودم آموزش دهم – و سپس به رشد مهارتهایم ادامه دادم. من هم اکنون  با یک راه انداز تبلیغات دیجیتال، همکاری می کنم و در آن  به بسیاری از صاحبان کسب و کار کمک می کنم که مشکلات مشابهی را که در هنگام شروع دارند را حل کنم.

اجازه ندهید که تبلیغات دیجیتال شما را بترساند. هنگامی که تبلیغات دیجیتال را شزوع می نمایید، ممکن است افزایش زیادی در فروش مشاهده کنید – و تعجب خواهید کرد که چرا شما آن را دیر شروع کردید.