5 نکته برای به دست آوردن سریع رتبه بندی وب سایت جدید خود در گوگل

۵ نکته برای به دست آوردن سریع رتبه بندی وب سایت جدید خود در گوگل

طراحی سایت تنها اولین قدم برای ایجاد مخاطب آنلاین است. گام بعدی بهینه سازی سایت شما است. پریدن به بالای رتبه بندی جستجوی گوگل چیزی نیست که معمولا یک شبه اتفاق بیافتد، اما شما می توانید با استفاده از تکنیک های چندگانه، روند به دست آوردن رتبه را تسریع کنید.

اگر فقط یک دامنه جدید ثبت کرده اید و می خواهید سریعا رتبه بندی کنید، این ۵ تاکتیک را امتحان کنید:

۱- ایجاد محتوای ویروسی

نوشتن یک مقاله که ویروسی می رود، ساده ترین راه برای جابجایی در بالای رتبه بندی گوگل است. تنها بخش سخت آن؟ تشخیص اینکه چگونه چیزی را به ویروس تبدیل کنیم.

در بسیاری موارد، داشتن یک مقاله ویروسی، شانس است و در زمان مناسب در جای مناسب قرار داشتن است. اما این بدان معنا نیست که محتوای ویروسی کاملا تصادفی است. چیزهایی هست که می توانید انجام دهید برای افزایش احتمال وقوع مقاله ویروسی.

اول، نگاهی به وب سایت هایی با محتوای ویروسی علم، مانند Buzzfeed بیاندازید. میتوانید از ابزار رایگان buzzsumo برای پیدا کردن مواردی در Buzzfeed و سایر سایتهای ویروسی که بیشترین بازدید را داشته اند استفاده کنید. چگونه می توان محتوای خود را به این مقاله ها نزدیک کرد؟

دوم، محتوا را در رسانه های اجتماعی جذاب کنید. عنوان خود را بنویسید و عکس پوشش خود را با رسانه های اجتماعی که در ذهن دارید انتخاب کنید. آیا مخاطبان هدف شما در سایت Reddit عضو شده اند؟ (احتمالا این کار را انجام داده اند) به پست هایی با تعداد زیادی از رأی های بالا در مورد زیر reddit ها نگاه کنید و مطالب خود را با آن ها مقایسه کنید. جامعه را دنبال کنید و بدانید که موضوعات مورد علاقه برای مخاطبان شما چیست؟

۲- محتوای طولانی بنویسید

وقتی مردم درباره محتوای ویروسی فکر می کنند، معمولا به مقالات کوتاه فکر می کنند. این ممکن است برای برخی از مقالات Buzzfeed صادق باشد، اما نوشتن محتوای کوتاه استراتژی سئو برای بسیاری از وبلاگ نویسان نیست. واقعیت این است که گوگل محتوا طولانی را نسبت به محتوای کوتاه ترجیح می دهد ، بنابراین اگر شما می خواهید رتبه بندی شوید، باید اولویت بندی طول مقالات را رعایت کنید.

۳- کلمات کلیدی خود را در جلو قرار دهید

قرار دادن کلمات کلیدی در خط مقدم مقاله شما ضروری است، به ویژه اگر می خواهید سریع رتبه بندی شوید. کلمه های هدف شما باید در عنوان مقاله، در ۱۰۰ کلمه اول مقاله، و در توصیف – متا مقاله باشد.  این به گوگل کمک می کند تا بداند که مقاله شما بسیار مربوط به کاربری است که در جستجوی اطلاعات در مورد آن موضوع است.

۴- کلمات کلیدی رقابتی کمتری را هدف قرار دهید 

مقدار محتوا در اینترنت به سرعت در حال افزایش است، بنابراین شما باید رقابت خود را تا آنجا که ممکن است محدود کنید. به جای تلاش برای بهینه سازی محتوای شما برای یک کلمه کلیدی مانند “سئو” که بیش از ۵۰۰ میلیون نتیجه را حاصل می شود، چیزی خاص تری را امتحان کنید، مانند «سئو برای مبتدیان»، که تنها ۶۸۲،۰۰۰ نتیجه را به دست می آورد.

هر چقدر کلمات کلیدی خاص تری را ایجاد می کنید، باید برای قرار گرفتن در بالا با صفحات وب کمتری مبارزه کنید. شما همچنین مخاطبان بیشتری را هدف قرار خواهید داد که علاقه مند به محتوایی هستند که شما ارائه می دهید. فقط مراقب باشید که کلماتی را به گونه ای خاص ایجاد نکنید که تقریبا هیچ مخاطبی برای آن وجود ندارد. شما می توانید از keyword planner گوگل استفاده کنید تا دریابید کدام کلمات کلیدی بیشترین ارزش و کمترین رقابت را دارند.

۵- از کلمات کلیدی LSI استفاده کنید

یک کلمه کلیدی LSI (نمایه سازی معنایی نهان) به سادگی یک ورژن از کلمه کلیدی اصلی شما است. به عنوان مثال، اگر کلید واژه اصلی شما “سئو برای مبتدیان است”، یک کلمه کلیدی ال اس ای می تواند ” آموزش سئو” باشد. قرار دادن کلمات کلیدی ال اس ای در یک مقاله می تواند رتبه مقاله را افزایش دهد.

شما می توانید کلمات کلیدی ال اس آی را به سادگی با انجام جستجوی گوگل برای کلید واژه اصلی خود و پیمایش تا پایین صفحه پیدا کنید. کلمات کلیدی ال اس آی در زیر “جستجو مربوط به …” هستند و ابزارهایی مانند Ahrefs نیز برای پیدا کردن گوناگونی کلمات کلیدی بیشتر عالی هستند.

تکنیک های سئو به مراتب فراتر از این لیست است، اما اگر اولویت شما برای رتبه بندی سریع باشد، روی این روش تمرکز کنید. آنها می توانند به سرعت اجرا شوند و برای افزایش سئو بسیار موثر هستند.