4 تکنیک پرطرفدار برای ساخت محتوای جذاب در طراحی سايت

۴ تکنیک پرطرفدار برای ساخت محتوای جذاب در طراحی سایت

محتوای جذاب و تصاویر جذاب با ساختار خوب و سازماندهی شده در طراحی سایت خوانندگان را بر روی صفحه شما نگه می دارد.

چطور است که برخی از مقالات موفق در طراحی سایت به جذب توجه ما حتی با تمام مشغله کاری ما آنلاین هستند؟ مهم نیست که چقدر مشغول هستیم، همیشه محتوایی خاص وجود دارد که میتواند توجه ما را به خود جلب کند.

به نظر می رسد تعدادی از عوامل روان شناختی وجود دارد . می توان گفت که محتوای محبوب بازدیدکنندگان شما را افزایش می دهد در طراحی سایت به محتوا اهمیت زیادی بدهید

۱- استفاده از نظرات و تصاویر برای جذابیت محتوا در طراحی سایت استفاده کنید.

مردم بیشتر به نظرات اعتماد دارند , اگر هنوز اعتماد شخصی یا مخاطب را بدست نیاورده اید، می توانید از محتوا نمودارها و تحقیقات به نفع خود استفاده کنید تصاویر اعتبار محتوا را ۷۵ درصد افزایش می دهد

یکی دیگر از مطالعات در محتوا نشان میدهد ارائه نظرسنجی ها تحقیقات اعتبار محتوا را بالا میبرد و اعتماد مخاطبان را به وب سایت شما بیشتر میکند و بازدید سایت را بالا میبرد.

۲- از نقل قول ها برای تأیید مجدد استفاده کنید.

استفاده از نقل قول اعتبار محتوای شما را بالا میبرد و حس خوبی به کاربران میدهد و توجه خوانندگان را بیشتر جلب میکند

اینترنت با محتوای با ارزش پر شده است. و یک محتوای خوب نقش یک کالا و محصول پرفروش را دارد .

مایک تیلور، متخصص بازاریابی اینترنتی

۳- از داستان ها برای نگه داشتن خوانندگان استفاده کنید.

چرا ما فیلم ها، تلویزیون ها و کتاب ها را خیلی دوست داریم؟ ما سخت تلاش میکنیم که داستانهایمان را دوست داشته باشیم. آنها زبانی هستند که حتا مغز افراد در سطح ابتدایی را هم درک می کنند.

موضوع ساده و خسته کننده را به عنوان یک داستان جذاب کنید و بلافاصله آن جذاب تر و جذاب تر می شود. متأسفانه این کار همیشه آسان نیست. حتی کوچکترین مقدار داستان سرایی که در محتوای شما تزریق می شود، می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند. سعی کنید این کار را انجام دهید به جای اینکه نقطه نظرتان را کاملا روشن کنید، نمونه ای را ارائه کنید که پیام شما را واقعا نشان می دهد. این امر برای خوانندگان شما خیلی بیشتر تکرار خواهد شد و آنها بسیار بیشتر توجه خواهند کرد.

۴- برای نگه داشتن خوانندگان در صفحه، از زیر مجموعه و مثال زدن استفاده کنید.

البته، شما نمیتوانید خوانندگان را به دنبال خود بکشید اگر نمیتوانید آنها را در صفحه حفظ کنید. این ۸۰ درصد نبرد است. برنده شدن نیاز به درک اینکه چگونه مردم محتوا را اولویت قرار داد.
در مورد چگونگی نوشتن مقاله فکر کنید. شما احتمالا تیتر را دیدید، خطوط اول را با دقت بنویسید تا اینکه یک زیرشاخه دیدید که به نظر جالب توجه بود بدون تردید شما نیز این بخش را از دست ندهید و دوباره شروع به نوشتن کنید، زمانی که چیزی را دیدید که با شما سر و کار داشت. محتویات مطالب خود را ایجاد کنید تا خوانندگان بتوانند فقط با خواندن زیرمجموعه آن را بدست آورند آنها باید قادر به درک نکات اصلی بدون نیاز به بررسی از طریق تمام محتوای برای پیدا کردن پیام شما باشند.

حرف آخر

در طراحی وب سایت محتوا جایگاه ویژه ای دارد موتورهای جستجوی گوگل اهمیت زیادی به محتوای وب سایت ها میدهند برای داشتن یک سئو سایت از محتوا و مقالات زیادی استفاده کنید.