سه مسئله در طراحی سایت که باید از آن اجتناب کنید

سه مسئله در طراحی سایت که باید از آن اجتناب کنید

ما همیشه در مورد آخرین مسائل روز درباره طراحی سایت و چگونگی به کارگیری آن‌ ها در سایت خودتان بحث می‌کنیم، اما حقیقت این است که هر چه که باب می‌شود ضرورتاً خوب نیست. امروز ما دربارۀ سه مسئله در طراحی وب سایت حرف می‌ زنیم که شما باید از آن اجتناب کنید.

رابط کاربری پیچیده

امروزه بیشتر از هر زمان دیگری اهمیت دارد که وب ‌سایت خود را ساده نگه دارید، اما هنوز برخی طراحان، عکس این مسئله را به شدت انجام می‌دهند. این مسئله‌ نگران کننده است زیرا هرچند که سایت را زیبا می‌کند، اما باعث می‌شود بازدیدکنندگان سریع‌تر سایت را ترک کنند. هرچقدر افراد بیشتری سایت شما را بعد از یک بار بازدید ترک کنند، رَنک شما در جستجوهای آینده پایین‌تر خواهند آمد.

بهتر است امکانات سایت با یک کلیک و به راحتی در دسترس باشند. برای مثال، سایت شما می‌تواند یک ویدئو در پس زمینه پخش کند بدون اینکه حواس بازدید کننده از محتوای اصلی سایت پرت شود. اسکرول پارالکس امکان دیگری است که رابط کاربری را بهینه‌تر می‌کند.

فونت‌ هایی که قابل خواندن نیستند

این نیز به دلایل زیر یک مشکل اساسی است:

  • اگر خواندن سایت شما مشکل باشد، مردم آن را ترک می‌کنند
  • فونتی که خواندنش در دسکتاپ مشکل باشد، در موبایل غیر ممکن است

وب‌ سایت باید با موبایل همخوانی داشته باشد و این همخوانی شامل فونت نیز می‌شود. مطمئن شوید که سایت شما به سادگی قابل خواندن و فهم است.

پاپ‌آپ ‌های اعصاب خردکن

پاپ‌آپ جای خود را دارد اما امروزه سایت‌ های زیادی از آن استفاده می‌کنند که اجازه نمی‌دهد از محتوای سایت لذت ببرید. مراقب باشید که پاپ‌آپ ‌ها مخل کار کاربر نشوند. اما چگونه؟

به جای اینکه با استفاده از پاپ‌آپ چیزی به کاربر بفروشید و یا آدرس ایمیل جمع کنید، سعی کنید پیشنهادات ویژه بدهید. از پاپ‌آپ برای پیشنهاد تخفیف استفاده کنید زیرا بدین وسیله می‌توانید مطمئن شوید که بعد از پاپ‌ آپ کاربر همچنان در سایت باقی خواهد ماند. همچنین مطمئن شوید که پاپ‌آپ نیز همانند باقی سایت شما به طور حرفه‌ای طراحی شده است. در غیر این صورت، ممکن است کاربر فکر کند که با یک بد افزار طرف است. و در نهایت، بیش از حد از پاپ‌آپ استفاده نکنید. اگر هر بار کاربر صفحۀ سایت را عوض می‌کند یک پاپ‌آپ بالا بیاید، بعید است که صفحۀ شما بازدیدهای زیادی داشته باشد.