11 دلیل برای اینکه کسب و کار شما باید از گوگل ادوردز استفاده کند

۱۱ دلیل برای اینکه کسب و کار شما باید از گوگل ادوردز استفاده کند

گوگل ادوردز (Google Adwords) یک سرویس تبلیغات آنلاین است که توسط گوگل ایجاد شده و در آن تبلیغ‌کنندگان هزینه‌ای را پرداخت می‌کنند تا تبلیغات کوتاهی برای استفاده‌ کنندگان از وب نمایش داده شود.

سیستم گوگل ادوردز، بخشی بر اساس کوکی‌ها و بخشی بر اساس کلیدواژه‌هایی که توسط تبلیغ‌کنندگان تعیین می‌شود، بنا شده است. گوگل از این مشخصات استفاده می‌کند تا کپی تبلیغات را روی صفحاتی که فکر می‌کند ممکن است به آن مربوط باشند، قرار دهد. تبلیغ‌کنندگان وقتی که کاربران با جستجو در مرورگر خود هدایت می شوند به سمت تبلیغات و بر وری ان کلیک می کنند ، هزینه پرداخت خواهند کرد. وب‌سایت ‌های همکار، بخشی از درآمد حاصل را دریافت می‌کنند.

بسیاری از شرکت‌ها برای درخواست کمک برای بهینه‌سازی موتورهای جستجو (SEO) به ما مراجعه می‌کنند، ولی هیچ‌گاه استفاده از گوگل ادوردز را در نظر نگرفته‌اند. در اینجا ۱۱ دلیل برای اینکه چرا ما به مشتریان استفاده از ادوردز و سئو را در کنار هم توصیه می‌کنیم، آورده شده‌اند.

۱- ادوردز شما را سریعتر به بالا می‌رساند

 اگر شما در حال حاضر برای کلیدواژه‌های اصلی‌تان در رتبه‌ی بالایی قرار ندارید، سئو ممکن است بین ۶ تا ۱۲ ماه، بسته به میزان رقابت در حوزه‌ی شما و بازار عمودی‌تان، طول بکشد. ادوردز می‌تواند بسیار سریعتر شما را در صفحه‌ی اول گوگل قرار دهد. به محض اینکه کمپین‌‌تان آماده و در حال فعالیت باشد، تبلیغات شما می‌توانند در عرض ۲۴ ساعت نمایش داده شوند.  این به معنی آن نیست که سراغ سئو نروید- شما هنوز به آن احتیاج دارید، اما ادوردز می‌تواند درحالیکه برای بهبود رتبه‌ی ارگانیک خود تلاش می‌کنید، شما را جلوی چشم بیاورد.

۲- رقیبان شما در حال استفاده از گوگل ادوردز هستند

 اگر شما در یک حوزه‌ی پر رقابت یا بازار عمودی هستید، به احتمال زیاد رقیبان شما از گوگل ادوردز استفاده می‌کنند. و اگر آنها در حال استفاده از ادوردز هستند، به این دلیل است که برای آنها جواب می‌دهد. پس می‌تواند برای شما هم جواب دهد.

۳- ادوردز به شما فرصتی دیگر برای دیده شدن در صفحه‌ی اول می‌دهد

بیایید فرض کنیم که شما از نظر رتبه‌بندی در حال حاضر در صفحه‌ی اول گوگل قرار دارید. ادوردز به شما اجازه می‌دهد تا حداقل یکبار دیگر دیده شوید. ممکن است بپرسید، “چرا من باید برای تبلیغات در صفحه‌ی اول هزینه کنم درحالی‌که خودم در رتبه‌ی خوبی هستم؟”، سوال خوبی است. جستجوگران احساس می‌کنند افرادی که بیشتر از یکبار در صفحه‌ی اول دیده شوند، اعتبار بیشتری دارند. در بازارهای محلی، شما این پتانسیل را دارید که در ادوردز، نقشه‌ها و وب‌سایت‌های ارگانیک (و همین‌طور وب‌سایت‌های لیست‌کننده‌ی دایرکتوری) دیده شوید. هر چه بیشتر نمایش داده شوید، احتمال اینکه جستجوگران روی یکی از لینک‌‌های شما کلیک کنند، بیشتر می‌شود.

۴- ادوردز قابل سنجش است

 گوگل پارامترهای زیادی را در اختیار شما می‌گذارد تا برای تعیین اینکه کمپین شما چگونه عملکردی دارد، استفاده کنید، و شما می‌توانید به سرعت تغییراتی را ایجاد کنید. ادوردز برای اینکه شما واقعا بتوانید ببینید که چه کلیدواژه‌ها و عبارت‌های کلیدی‌ای یک لینک را ارتقا می‌دهند، بسیار قابل سنجش است. بیشتر شکل‌های سنتی تبلیغ، چنین پارامترهایی را فراهم نمی‌کنند که باعث می‌شود تعیین یک ROI (بازده سرمایه گذاری) واقعی دشوار باشد.

۵- ادوردز انعطاف‌پذیر است

 ما مشتری‌ای داریم که مجموعه‌ای از محصولات مختص شرایط برفی را می‌فروشد. ما آب‌وهوای کشور را مانیتور می‌کنیم و وقتی که می‌بینیم پیش‌بینی بارش برف می‌شود، کمپین را به راه می‌اندازیم. وقتی بارش برف در تمام کشور متوقف می‌شود، ما آن را مجددا قطع می‌کنیم. وقتی شما در حوالی تعطیلات حراج داشته باشید، محصولات جدیدی را ارائه کنید، یا فروش محصولی را متوقف کنید، ادوردز می‌تواند به سرعت تغییر داده شود تا آنچه را در کسب و کار شما رخ می‌دهد، منعکس کند.

۶- ادوردز به شما اجازه می‌دهد هزینه‌های تبلیغات خود را مدیریت کنید

با ادوردز، شما یک بودجه‌ی روزانه‌ی معین و ماکزیمم هزینه در هر کلیک را تعیین می‌کنید. شما تعیین می‌کنید که می‌خواهید هر روز چقدر هزینه کنید و هر کلیک چقدر برای شما می‌ارزد.

۷- ادوردز به شما کمک می‌کند که مشتری‌ های جدیدی به دست آورید

آگهی شما وقتی مردم برای محصول یا خدمت جدید شما جستجو می‌کنند، نمایش داده می‌شود. ادوردز با آگهی‌های ویژه‌ی محصول/خدمت و کلیدوا‌ژه‌های هدف‌گذاری شده، به شما شانس بالایی برای نمایش خاص کسب و کارتان می‌دهد. اینها افرادی هستند که ممکن است به طور ارگانیک، وب‌سایت شما را پیدا نکرده باشند.

۸- ادوردز به شما اجازه می‌دهد تا محل‌های خاصی را هدف قرار دهید

 اگر شما یک کسب و کار محلی هستید، ممکن است به این فکر کنید که چرا باید روی گوگل که همه‌ی دنیا از آن استفاده می‌کند، تبلیغ کنید. زیرا شما ناحیه‌ی جغرافیایی را که می‌خواهید برای آن تبلیغ کنید، تعیین می‌کنید. شما می‌توانید یک کد پستی، شعاعی در اطراف یک شهر، یک شهرستان، یک ایالت، یک کشور، یا غیره را تعیین کنید. شما مجبور نیستید برای تبلیغ کردن در نواحی ‌ای که خدمات نمی‌دهید، هزینه بپردازید.

۹- ادوردز به شما اجازه می‌دهد که اطلاعات خود را به نمایش بگذارید

 به سرعت به جستجوگران اطلاعات بیشتری از کسب و کار خود نمایش دهید. به وسیله‌ی ملحقات آگهی، شما می‌توانید آدرس، شماره تلفن، بازخوردها، و بسیاری موارد دیگر از کسب و کار خود را نمایش دهید.

۱۰- ادوردز بازاریابی مجدد دارد

 هیچ‌ وقت پیش آمده که به وب‌ سایتی بروید و بعدا وقتی روی سایت دیگری هستید، آگهی‌ای برای سایت قبلی ببینید؟ به این بازاریابی مجدد گفته می‌شود. با اضافه کردن یک کد ساده به وب‌سایت خود، شما می‌توانید بازدیدکنندگان را به سایت‌تان تگ (کوکی) کنید. بعد از آن، درحالی‌که آنها در سایت‌های دیگر در اینترنت جستجو می‌کنند، آگهی شما می‌تواند آنها را دنبال کند و کسب و کارتان را در ذهن آنها نگه دارد.

۱۱- ادوردز در بالای موبایل قرار دارد

حدود ۶۰% از جستجوها در گوگل با موبایل انجام می‌شوند. ادوردز دو فضا را در بالای موبایل می‌گیرد و کاربران برای دیدن لیست‌ بندی‌های ارگانیک باید پیمایش (اسکرول) کنند. ادوردز برای اینکه تجارت شما روی موبایل دیده و یافت شود، بهترین روش است.