سئو

چگونه از کاهش رتبه طراحی سایت جلوگیری کنیم؟

گاهی اوقات ممکن است طراحی سایت شما در طی مدت زمان فعالیت خود دچار بحران شده و دیگر رشد و بازدید سابق را نداشته باشد در این حالت است که با کاهش بازدید سایت رفته رفته جایگاه سایت در موتور های جست و جو نیز از دست میرود.

اما سوالی که پیش می آید این است که در صورتی که یک طراحی سایت در این مرحله قرار گرفت مدیر وب سایت باید چه کار هایی انجام دهد تا از این مرحله با کمترین زیان خارج شده و دوباره به دوران اوج برگردد؟
در زیر به مواردی اشاره میکنیم که میتوان با کمک آنرا در دورانی که سایت شما دچار کاهش رتبه سایت شده است استفاده کرده و از کاهش رتبه بیشتر آن جلوگیری کنیم. با نوین وب سایت همراه باشید.

۱_ لینک های ورودی متنوع ایجاد کنید

بهترین راه برای افزایش رتبه سایت و سئو شما و جلوگیری از کاهش بازدید سایت، بالابردن ترافیک سایت یعنی افزایش تعداد بازدید از سایت شما میباشد. این امکان در صورتی به بهترین شکل انجام میشود که طراحی سایت شما در رتبه های برتر موتور های جستجوگر قرار داشته باشد، اما راه های دیگری هم وجود دارند که این امکان را فراهم میکنند و آن هم معرفی سایت شما در سایت های دیگر است که علاوه بر افزایش ترافیک سایت، باعث بالا رفتن رتبه سایت شما در موتورهای جستجوگر میشود. یکی از مهمترین ملاک ها برای تعیین رتبه سایت شما، میزان لینک هایی است که سایت های دیگر در اختیار شما قرار داده اند.

۲_ محتوای با ارزش تولید کنید

شما باید مطالب مفیدی را با برنامه ریزی در طراحی سایت خود قرار دهید تا تاثیر مثبتی بر ترافیک سایت و جلوگیری از  کاهش رتبه سایت شما داشته باشد.  یکی دیگر از روش های مهم افزایش ترافیک سایت،  ارائه سرویس های رایگان میباشد که این باعث میشود کاربرانی که از سایت شما بازدید کرده اند، سایت شما را به دوستان خود پیشنهاد داده و یا سایت شما را در سایت های دیگر معرفی کنند.

۳_ از دامنه مناسب استفاده کنید

یکی از ویژگی های مهم نام مناسب برای دامنه، کوتاه بودن آن و بیان مفهموم به سادگی میباشد که این باعث میشود شنوندگان، این نام ها را راحت تر بخاطر بسپارند.

۴_ از تبلیغات معمولی استفاده کنید

استفاده از ابزار های تبلیغاتی مانند ماگ و یا خودکار های تبلیغاتی در عین سادگی میتواند بسیار کار آمد باشد. به این ترتیب ترافیک سایت خود را افزایش خواهید داد و از  کاهش رتبه سایت جلوگیری می کنید. این نکته شایان ذکر است که این تاثیر مثبت به صورت مستقیم نخواهد بود بلکه باعث معرفی سایت شما به موتور های جستجوگر به صورت غیر مستقیم میشود.

۵_ از محصولات با قابلیت انتشار استفاده کنید

از روش های مهم این طرح، ارائه کتاب های الکترونیکی یا مقاله های مفید و یا محصولات نرم افزاری به شکل رایگان میباشد که توزیع آن ها در سایت شما باعث افزایش ترافیک سایت و درنتیجه جبوگیری از  کاهش رتبه سایت شما میشود.

۶_ وضعیت لینک های سایت را بررسی کنید

اگر قصد معرفی سایت های دیگران را در سایت خود  را دارید،  در این کار دقت زیادی بکار ببرید. زیرا ممکن است بعد از مدتی، سایت ها لینک هایشان را عوض کرده و یا به دلیل اختلال بوجود آمده در آن ها، به درستی کار نکنند. برای جلوگیری از این مشکلات سعی کنید لینک هایی که در اختیار دارید،  به صورت دوره ای بررسی کنید و لینک های مختل کننده را حذف کنید یا درصدد رفع اشکال آن برآیید. این نکته را هم باید بدانید که لینک های بدون استفاده در سایت، باعث کاهش رتبه سایت توسط موتورهای جستجوگر خواهد شد.

۷_ از طراحی سایت رده بالا کمک بگیرید

سعی کنید از طراحی سایت که رتبه ی بالاتری نسبت به سایت شما دارند لینک دریافت کنید یکی از روش های دریافت لینک از سایت های بزرگ قرار دادن پست مهمان در آن سایت ها می باشد .

۸_ گروه های خبری

همواره به یاد داشته باشید که گروه های خبری یکی از با دوام ترین گروه ها در اینترنت هستند، شما میتوانید با فعالیت در این گروه ها و قرار دادن  محتوا و لینک سایتتان برای مدت زمان طولانی محتوای ارسالی و  لینک خود را در آنها ثبت کنید.

۹_ وبلاگ نویسی

هنوز هم مطالبی که در وبلاگ در طراحی وب سایت گذاشته میشوند،  دارای اهمیت زیادی هستند که از مزایای آن ها میتوان به برقراری ارتباط بهتر با کاربر و مشتری اشاره کرد که این تاثیر زیادی بر افزایش رتبه سایت شما خواهد داشت. سعی کنید از اسامی مناسب برای وبلاگ سایت و همچنین شاخه ای که مطالب وبلاگ در آن قرار دارد بهره بگیرید.