سئو

پنجره پاپ آپ و تاثیر آن بر سئو طراحی سایت

آشنایی با پنجره های پاپ آپ و تاثیر آن ها بر سئو و طراحی سایت

پاپ آپ شامل مجموع کدهایی است که در کنار کد های اصلی صفحات وب قرار میگیرد و باعث بوجود آمدن یک سری از پنجره های اضافه میشود که وقتی کاربران بر روی صفحه سایت کلیک میکنند، به طور ناخواسته و بدون درخواستی از جانب کاربر، آن پنجره باز شده و محتوای آن که غالبا دارای مطالب تبلیغاتی میباشد به وی نشان داده میشود. در ادامه پاپ آپ و تاثیر آن بر سئو سایت را مورد بررسی قرار می دهیم.

پنجره پاپ آپ توسط آیتن زاکرمن اختراع و برنامه نویسی شده است. او در این تفکر بوده است که فایده ای برای کاربران فضای مجازی داشته باشد و در واقع پاپ آپ و تاثیر آن بر سئو سایت را مورد بررسی قرار داد. ولی مدتی بعد از ارائه آن، از کاربران فضای مجازی عذرخواهی کرده است زیرا اختراع او امروزه در زمینه تبلیغات استفاده میشود که این هدف، موردنظر طراح آن نبوده است.
امروزه دیده شده است که بکارگیری پاپ آپ بخاطر تبلیغاتی که در این برنامه میتوان انجام داد، در جامعه جنبه های اقتصادی پیدا کرده است و کاربران اینترنت به عنوان شغل و منبع درآمد از آن استفاده میکنند.

پاپ آپ و تاثیر آن بر الکسا

از قابلیت های پنجره پاپ آپ میتوان به افزایش کیفیت رنک الکسا در زمینه طراحی سایت اشاره کرد و به طور کلی میتوان گفت هدف سایت هایی که از پاپ استفاده میکنند همین است. این برنامه دارای Bounce Rate (بازدید کنندگانی که از یک صفحه دیدن کرده و آنرا ترک میکنند) فراوانی است که این موجب آسیب رساندن به محبوبیت سایت میشود. از جنبه ی دیگر، اگر صفحه فرود پاپ آپ دارای حجم زیاد باشد همانند صفحه اصلی سایت، باعث افزایش مصرف پهنای باند سایت میشوند که این کار دقیقا بر خلاف هدف افزایش فروش خواهد بود. این نکته راهم باید اضافه کرد که افراد حرفه ای وجود دارند که با بررسی Bounce Rate متوجه روش هایی که از سایت شما به وسیله آنها بازدید شده است میشوند.

پاپ آپ و تاثیر آن بر طراحی سایت

یکی از راهکار های فروشندگان پاپ آپ که برای فروش آن انجام می دهند، این است که ورودی گوگل به سایت را افزایش میدهد و افرادی که اطلاعات کافی ندارند، پاپ آپ را خریداری میکنند! باید توجه داشته باشید که گوگل اهمیت نمیدهد که وضعیت ورودی طراحی وب سایت شما چگونه است. پس از خریداری پاپ آپ اثری بر ورودی از گوگل نخواهد داشت و در واقع پاپ آپ و تاثیر آن بر سئو سایت کاملا مشخص می شود.

الگوریتم پاندا

کد های جاوا اسکریپت مخرب یکی از عواملی است که پاندا حساسیت زیادی بر آن دارد. نکته جالب اینجاست که اکثر کدهای پاپ آپ این مشکل را دارند و همین امر مشکلاتی را برای ورودی های گوگل شما به همراه خواهد داشت و این برای پنجره پاپ آپ و تاثیر آن بر سئو سایت مشخص می شود.
سعی کنید از این امکان به صورت بهینه و درست استفاده کنید تا پاپ آپ و تاثیر آن بر سئو سایت را مشاهده کنید.

امیدواریم از این مطلب نیز نهایت استفاده را برده باشید.