طراحی سایت

تاثیر تصاویر بر بهینه سازی و سئو طراحی سایت

تا به امروز مقالات زیادی در مورد سئو طراحی سایت در نوین وب سایت جهت بهره مندی شما خوبان قرار داده ایم.

حال در این بخش قصد داریم راجع به تاثیر تصاویر بر سئو و بهینه سازی صحبت کنیم. یکی از روش های بهینه سازی تصاویر، کم حجم نمودن آنهاست. اگر تصاویر را با حجم کم در سایت قرار دهیم در نتیجه با سرعت بالاتری برای کاربر به نمایش گذاشته میشود. از آنجایی که کاربران فضای مجازی وقت زیادی صرف بازشدن تصاویر سایت ها نمیکنند،  ما دراین مقاله راه هایی برای بهینه سازی تصاویر به شما عزیزان ارائه میدهیم:

کاهش وضوح تصاویر

تصاویر در سرویس های کامپیوتری با وضوح ۷۲dpi میباشد. پس میتوان با کمی تامل دریافت که میتوان با کاهش وضوح ۷۲dpi حجم تصاویر را برای تاثیر تصاویر بر سئو و بهینه سازی تا حدی کم کنیم. دلیل آن هم این است که تصاویر بزرگتر قابلیت این را دارند که به قسمت های کوچکتر تقسیم شوند که در هر قسمت از آن به فایلی کوچک تبدیل میشود که در کمترین زمان قابل مشاهده میباشد.
لازم است درمورد فایل های گرافیکی که مربوط به موضوع بحث ما میشود اطلاعاتی را بدانید!

این فایل ها شامل یک سری اطلاعات درباره پالت رنگ میباشند که البته باید این را هم اضافه کنیم که این اطلاعات برای نمایش در طراحی سایت قابل استفاده نمیباشند. دراینجا میخواهیم به یک قابلیت این نوع از فایل ها اشاره کنیم. این فایل ها قابلیت ذخیره تصاویر برای وب را دارا می باشند. *save for web* گزینه ای است که تمام اطلاعات غیرضروری که مورد نیاز ما نمیباشد را از تصویر حذف کرده بدون آنکه مشکلی برای اصل تصویر بوجود آید و آنرا مناسب قرار دادن بر روی وب سایت می نماید.

استفاده از قابلیت Progressive

روش دیگری برای سئو و بهینه سازی تصاویر وجود دارد که بهره گیری از قابلیت Progressive برای تصاویر Gif یا PNGهای interlaced میباشد. روش کار این ویژگی ها به این صورت است که در صورت وجود تصویر، ابتدا آن را مات و سپس به تدریج تصاویر را شفاف تر و روشن تر میکند. یک نکته جالب و قابل توجه این است که این تصاویر درحقیقت سرعت کمتری دارند ولی درعین حال از نظر کاربران دارای سرعت بیشتری هستند و مطمئنا تاثیر تصاویر بر سئو و  بهینه سازی را مشخص میکنند.
در ابتدای کار تصاویر را بررسی کنید زیرا دربعضی مواقع ممکن است تصاویر نیاز به ویرایش داشته باشند که میتوانید با نرم افزار فوتوشاپ کیفیت عکس را پایین آورده و به هدف خود در تاثیر تصاویر بر سئو و بهینه سازی مد نظر برسید.

موارد دیگر در سئو و بهینه سازی تصاویر

رساندن تصویر به پایین ترین حد عمق رنگ در مواقعی که به کیفیت نیاز نمیباشد و یا حذف قسمت هایی از عکس که موردنیاز کاربر نمیباشد و یا مشخص نمودن اندازه و ارتفاع تصاویر با کیفیت و قراردادن پیش نمایش تصاویر بجای بکار بردن تصاویر بزرگ میتواند تاثیر تصاویر بر سئو و بهینه سازی طراحی وب سایت شما را نمایان کند.

امیدواریم از این آموزش نیز نهایت استفاده را برده باشید.